Karta graficzna Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti z chłodzeniem hybrydowym

Jak skutecznie chłodzić podzespoły komputera? Wydajne odprowadzanie ciepła jest sporym wyzwaniem, bo efektywne układy chłodzące zajmują wiele miejsca i mogą hałasować. Nietypowe rozwiązanie problemu zaprezentowała marka Inno3D.

Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti
Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti
Łukasz Michalik

03.07.2018 | aktual.: 09.03.2022 10:33

Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Projektanci, odpowiadający za GTX-a 1080, oferowanego przez markę Inno3D, wzięli sobie to powiedzenie do serca. Proponowana przez Inno3D, topowa karta graficzna oferuje wiele, a inżynierowie dołożyli starań, by w parze z mocą szło skuteczne odprowadzanie ciepła.

W modelu iChill GeForce GTX 1080 Ti Black zamiast standardowego zegara (1480 MHz) znajduje się rdzeń o taktowaniu 1607 MHz. W przypadku wzrostu zapotrzebowania na wydajność karta przechodzi w tryb Boost, który dla „czarnego” modelu GeForce’a oznacza przyspieszenie do 1721 MHz.

Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti
Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti

Powietrze i woda – chłodzenie hybrydowe

Atutem karty jest także fabrycznie zamontowane chłodzenie hybrydowe. Składa się na nie 80-milimetrowy wentylator, zapewniający wydajne chłodzenie powietrzem, a także pompa z radiatorem, odpowiedzialna za przepływ cieczy chłodzącej do dodatkowego radiatora ze 120-milimetrowym wentylatorem. Producent podkreśla skuteczność takiego rozwiązania:

Taki układ chłodzenia powoduje obniżenie temperatury z typowych dla GTX 1080 Ti 85 stopni, do około 60 stopni.
Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti
Inno3D iChill GeForce GTX 1080Ti

Jedna z wydajniejszych kart na rynku

Ciekawym dodatkiem jest także kolorowe podświetlenie, zmieniające barwę w zależności od obciążenia karty. Przy najniższym obciążeniu logo producenta świeci na niebiesko, zmieniając następnie barwę na zieloną i – przy najwyższym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową – czerwoną.

Tak wydajna i zaawansowana karta graficzna nie należy do tanich – zapłacimy za nią około 4600 zł. W komplecie – poza samą kartą wraz z układem chłodzenia – znajduje się również podkładka pod mysz i licencja na benchmarki 3D Mark oraz VR Mark.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.