iGame GTX 1080 Kudan: 4‑slotowa karta graficzna z hybrydowym systemem chłodzenia

Tym razem chodzi o naprawdę ekstremalną wydajność. GeForce GTX 1080 Kudan marki Colorful to propozycja dla miłośników najwyższych osiągów przy niesłyszalnej pracy karty graficznej. Co oferuje ta nietypowa konstrukcja?

iGame GTX 1080 Kudan: 4-slotowa karta graficzna z hybrydowym systemem chłodzenia
Jarosław Balcerzak

30.11.2016 | aktual.: 10.03.2022 08:59

Premiera inna niż wszystkie

Świat dowiedział się o nowości z portalu PCOnline, który zaanonsował nadchodzącą premierę ilustrując ją zdjęciami z imprezy Colorful Games Union. Producent nietypowej karty graficznej to uznana azjatycka marka skupiająca się na lokalnym rynku. Jej najnowsze dzieło to niereferencyjny GeForce GTX 1080 przełamujący wszelkie schematy.

Karta zajmuje aż cztery gniazda rozszerzeń, a to za sprawą chłodzonego trzema wentylatorami, potężnego radiatora na rdzeniu oraz bloku wodnego w formie backplate’a na przeciwnej stronie zmodyfikowanego PCB. Tak skonstruowany hybrydowy system pozwala na zastosowanie dowolnego rodzaju chłodzenia karty: powietrzem lub cieczą.

Obraz

Fabryczne OC i podwójny BIOS

Układ graficzny to znany już Pascal GP104, dysponujący 2560 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci GDDR5X 256-bit. Referencyjne taktowanie rdzenia istotnie zwiększono, więc po natywnym 1610 MHz i boost 1730 MHz nie ma żadnego śladu. iGame fabrycznie podkręcono do 1936 Mhz, a jej potencjał OC jest o wiele wyższy. Pamięci pozostawiono przy referencyjnych 10 Ghz.

Na śledziu umieszczono standardowy zestaw wyjść wideo, a więc DVI-D, HDMI oraz trzy złącza DisplayPort. Towarzyszy im jednak przycisk umożliwiający ręczne przełączenie BIOSu – jeden jest dedykowany chłodzeniu karty cieczą, a drugi powietrzem. Zasilanie jest podłączane przy pomocy dwóch standardowych, 8-pinowych wtyczek.

Obraz

Nieosiągalna poza Azją

Wątpliwe, by karta pojawiła się w Europie bądź USA, a jej cena pozostaje nieznana. Wiadomo jedynie, że na rynku pojawi się w grudniu lub styczniu. Ogłoszenie jej premiery spotkało się z ożywioną dyskusją wśród internautów rozważających zasadność takiej konstrukcji oraz zagrożenia, jakie dla PCB płyty głównej może nieść jej istotnie zwiększona waga.

Obawom trudno się dziwić, jednak rynek i na nie ma gotowe odpowiedzi. Jedną z nich są tzw. risery, czyli elastyczne przedłużacze portu PCI-Ex, inną – obudowy, w których płyta główna jest umieszczona poziomo. Zastosowania dla nowej karty z pewnością się więc znajdą, a zamożni nabywcy z pewnością docenią jej wysoką kulturę pracy i niezrównany potencjał w OC.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.