Kawa jak marzenie. Wybieramy sprzęt, który nie rozczaruje jakością

Kawa jak marzenie. Wybieramy sprzęt, który nie rozczaruje jakością

Do 1500 zł można bez problemu kupić porządny, funkcjonalny ekspres ciśnieniowy
Do 1500 zł można bez problemu kupić porządny, funkcjonalny ekspres ciśnieniowy
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Sylwia Ścibak
01.02.2018 12:13

Mała, osobista kawiarnia to dziś już standard w wielu gospodarstwach domowych. Rynek oferuje nam wiele ekspresów ciśnieniowych, które nie tylko parzą kawę, ale także przygotowują herbatę bądź gorącą czekoladę. Oto przegląd stosunkowo niedrogich i funkcjonalnych ekspresów ciśnieniowych.

Ekspres ciśnieniowy Bosch TAS1253 Tassimo Vivy

Ekspres ciśnieniowy Tassimo Vivy dostępny jest w wielu kolorach, m.in. czerwonym
Ekspres ciśnieniowy Tassimo Vivy dostępny jest w wielu kolorach, m.in. czerwonym© boschhome.pl

Bosch TAS1253 Tassimo Vivy to niewielki i poręczny ekspres ciśnieniowy, który na rynku jest dostępny w eleganckim, czerwonym kolorze. Sterowany jest elektronicznie i parzy kawę z kapsułek pod ciśnieniem 3.3 barów. Ten ekspres ciśnieniowy posiada zbiornik na wodę o pojemności 0.7 l.

Warto zaznaczyć, że Tassimo Vivy posiada funkcję INTELLIBREW, która pozwala na przygotowanie wybranego napoju w odpowiedniej temperaturze, ilości wody i w odpowiednim czasie, więc nie musimy się martwić o to, czy zrobimy dobre espresso. Ponadto ten ekspres ciśnieniowy jest ekspresem nie tylko do kawy: może również zaparzyć gorącą czekoladę albo herbatę.

Ekspres ciśnieniowy Bosch TAS1253 Tassimo Vivy posiada funkcję automatycznego płukania po każdym parzeniu kawy oraz funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania.

Ekspres ciśnieniowy Tchibo Cafissimo Pure

Ekspres ciśnieniowy Tchibo Cafissimo Pure oprócz kawy zrobi też herbatę i czekoladę
Ekspres ciśnieniowy Tchibo Cafissimo Pure oprócz kawy zrobi też herbatę i czekoladę© tchibo.pl

Ten model ekspresu ciśnieniowego jest sterowany elektronicznie, parzy kawę pod ciśnieniem wynoszącym 18 barów, ale – w porównaniu do poprzednich modeli – wykorzystuje kapsułki. Na rynku dostępny jest w kolorze biało-czarnym bądź czarnym. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 1 l, wyjmowaną tackę ociekową oraz pojemnik na zużyte kapsułki.

Dzięki ekspresowi ciśnieniowemu Tchibo Cafissimo Pure możemy wyregulować rodzaj i ilość zaparzanej kawy, a także przygotować herbatę. Ten model posiada funkcję automatycznego wyłączenia po 9 minutach.

Ekspres ciśnieniowy Delonghi EN 270.SAE

Delonghi EN 270.SAE to solidny ekspres ciśnieniowy do 1500 zł, który jest zaliczany do urządzeń automatycznych
Delonghi EN 270.SAE to solidny ekspres ciśnieniowy do 1500 zł, który jest zaliczany do urządzeń automatycznych© delonghi.com

Delonghi EN 270.SAE to solidny ekspres ciśnieniowy do 1500 zł, który jest zaliczany do urządzeń automatycznych. To oznacza, że sprzęt decyduje za użytkownika o proporcjach wody i kawy, które będą optymalne do przyrządzenia napoju. Z tego rodzaju ekspresem ciśnieniowym przyrządzenie kawy okaże się zatem najprostszą możliwą czynnością.

Model ekspresu ciśnieniowego marki Delonghi jest naprawdę praktyczny – posiada przezroczysty zbiornik na wodę, dzięki któremu na bieżąco można kontrolować jej poziom. Poza tym wyposażono go w wyjmowaną tacę ociekową oraz blokadę kapania. Świetnym rozwiązaniem jest też automatyczny wyłącznik, który uruchamia się, gdy urządzenie nie jest obsługiwane przez 9 minut.

Ekspres ciśnieniowy Siemens TK 53009

Ekspres ciśnieniowy Siemens jest bardzo łatwy w obsłudze
Ekspres ciśnieniowy Siemens jest bardzo łatwy w obsłudze© siemenshome.bshgroup.com

Propozycją wartą rozważenia jest też automatyczny ekspres ciśnieniowy marki Siemens, który parzy kawę ziarnistą pod ciśnieniem 15 barów i posiada dyszę do spieniania mleka. Na rynku dostępny jest w eleganckiej, czarnej obudowie.

Ekspres ciśnieniowy Siemens czyści układ parzenia po każdym przygotowaniu kawy, również automatycznie usuwa kamień. Zawiera funkcję zeroEnergy Auto-off, która pozwala wyłączyć automatycznie sprzęt po upływie ustalonego czasu. Ten model ekspresu ciśnieniowego może zaparzyć dwie kawy w tym samym momencie, ponieważ posiada podwójny dozownik.

Ekspres ciśnieniowy Philips HD8651/31

Model HD8651/31 firmy Philips ma wytrzymały, ceramiczny młynek
Model HD8651/31 firmy Philips ma wytrzymały, ceramiczny młynek© philips.com

Model HD8651/31 firmy Philips to jeden z najlepszych ekspresów ciśnieniowych do 1500 zł. Wyróżnia go przede wszystkim wytrzymały, ceramiczny młynek, który nie będzie wymagał szybkiej wymiany. Dodatkowo ekspres oferuje aż 5 ustawień młynka.

Ponieważ model Philipsa jest ekspresem wysokociśnieniowym (pracuje pod ciśnieniem wynoszącym 15 barów), jest on w stanie przygotować kawę góra w pół minuty. Ponadto wyposażono go w automatyczny spieniacz do mleka, dzięki któremu zaparzona kawa będzie wyglądać i smakować jeszcze lepiej.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)