Kaznodzieja zbyt kontrowersyjny dla HBO

Kaznodzieja zbyt kontrowersyjny dla HBO27.08.2008 14:00
Ireneusz Podsobiński

A mogło być tak pięknie. HBO planowało zekranizować komiks Kaznodzieja ze stajni Vertigo, oddziału DC Comics. Niestety, zanim produkcja ruszyła pełną parą, poleciała do kosza. Według nowego szefa HBO była ona "zbyt mroczna, zbyt brutalna i zbyt kontrowersyjna." Chicken! - jak by to powiedzieli Amerykanie. Reżyser Mark Steven Johnson miał nakręcić wierną ekranizację, ale w ostatniej chwili producenci się wycofali. "Dali mi możliwość przerobienia pomysłu, ale odmówiłem." Brawa dla twórcy cieniutkiego Daredevila i Ghost Ridera - przynajmniej jedno zadanie wykonał dobrze.

A mogło być tak pięknie. HBO planowało zekranizować komiks Kaznodzieja ze stajni Vertigo, oddziału DC Comics. Niestety, zanim produkcja ruszyła pełną parą, poleciała do kosza. Według nowego szefa HBO była ona "zbyt mroczna, zbyt brutalna i zbyt kontrowersyjna." Chicken! - jak by to powiedzieli Amerykanie. Reżyser Mark Steven Johnson miał nakręcić wierną ekranizację, ale w ostatniej chwili producenci się wycofali. "Dali mi możliwość przerobienia pomysłu, ale odmówiłem." Brawa dla twórcy cieniutkiego *Daredevila *i *Ghost Ridera *- przynajmniej jedno zadanie wykonał dobrze.

Fani nie powinni się jednak pogrążać w żalu. Komiks cieszy się takim zainteresowaniem, że tak czy inaczej powstanie. Nawet Johnson zdradził, że ktoś "jest w trakcie procesu zdobywania praw i przerobienia go na film kinowy." Swego czasu firma Kevina Smitha, View Askew Productions, była zainteresowana produkcją. Odcinki dla HBO chcieli wyreżyserować m.in. Howard Deutch (Dziewczyna mojego kumpla) i Robert Rodriguez. Osobiście marzy mi się, by projekt przejęła stacja Showtime, która nie obawia się kontrowersyjnych tematów - Dexter, Sześć stóp pod ziemią.

Kaznodzieja został wydany w Polsce w 13-tu tomach przez wydawnictwo Egmont. Opowiada on historię byłego pastora Jessego, który jest wściekły na Boga za porzucenie odpowiedzialności za swój twór. Wraz ze swoją dziewczyną i przyjacielem-wampirem starają się odnaleźć Stwórcę.

Foto: Vertigo, Egmont

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)