Kazunori Yamauchi: moglibyśmy wypuścić GT5 teraz

Kazunori Yamauchi
Kazunori Yamauchi
Mateusz Gajewski

04.06.2009 18:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kazunori Yamauchi to prawdziwy ojciec serii Gran Turismo. W wywiadzie udzielonym dla serwisu Eurogamer powiedział on, że najnowsza część serii - Gran Turismo 5 - jest już praktycznie skończona, a prace nad nią (...)są w takim punkcie, że moglibyśmy ją wypuścić na rynek kiedy tylko byśmy chcieli.

Brzmi to ciekawie prawda, zwłaszcza w obliczu informacji o październikowej premierze Forzy Motorsport 3. Pozostaje jedynie pytanie czemu gra nie trafi na rynek teraz?

Kazunori Yamauchi to prawdziwy ojciec serii Gran Turismo. W wywiadzie udzielonym dla serwisu Eurogamer powiedział on, że najnowsza część serii - Gran Turismo 5 - jest już praktycznie skończona, a prace nad nią* (...)są w takim punkcie, że moglibyśmy ją wypuścić na rynek kiedy tylko byśmy chcieli*.

Brzmi to ciekawie prawda, zwłaszcza w obliczu informacji o październikowej premierze Forzy Motorsport 3. Pozostaje jedynie pytanie czemu gra nie trafi na rynek teraz?

Odpowiedź jest prosta: marketing, marketing i jeszcze raz marketing. W celu uzyskania wysokiej sprzedaży danego produktu, najpierw trzeba zrobić wokół niego odpowiedni szum.

Kazunori mówi dalej: *Chciałbym ją wypuścić tak szybko jak to tylko możliwe, jednak dla nas GT5, kiedy mówisz o statusie tej gry, jest na poziomie pozwalającym na rychłą premierę, jednak zawsze można coś jeszcze poprawić. *Czy nie wydaje Wam się, że takie słowa są zupełnie beznadziejne? W takim wypadku grę można robić wiecznie, podobnie jak Duke Nukem Forever, gdyż zawsze będą jakieś nowe pomysły, rozwiązania, a w rezultacie produkt nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Na koniec Yamauchi dodaje: *Mamy nadzieję, że może uda nam się zrobić tak, abyście mogli dzielić garaż z wersją PSP, dzięki czemu samochody, które odblokujecie w wersji na PSP będą natychmiast dostępne w GT5. *

Źródło: eurogamer

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)