Kia pokazuje nową elektryczną hulajnogę. Powstaje z myślą o... kierowcach

Kia pokazuje nową elektryczną hulajnogę. Powstaje z myślą o... kierowcach
Adam Bednarek

29.08.2019 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent zapowiada, że hulajnoga w przyszłości może stanowić wyposażenie samochodów Kia. To może być ciekawe połączenie - parkujesz gdzieś dalej, a na docelowe miejsce docierasz jednośladem.

Na hulajnogę Kia długo czekaliśmy - prototyp zaprezentowano na targach CES 2017. Teraz doszło do oficjalnej zapowiedzi. Model waży 7,7 kg i posiada napęd na przednie koła - to różnica względem prototypu.

Last mile mobility for the future, Hyundai·Kia 'Vehicle-mounted electric scooter' revealed

Najnowsza wersja elektrycznej hulajnogi jest wyposażona w akumulator litowy o pojemności 10,5 Ah. Umożliwia on osiągnięcie maksymalnej prędkości 20 km/h i wystarcza do przejechania około 20 km na jednym ładowaniu.

Obraz
Obraz

W przyszłości samochody Kia mogłyby ładować hulajnogę. Po zamontowaniu jej w aucie akumulator byłby ładowany automatycznie przy użyciu energii elektrycznej, która zostałaby wytworzona podczas jazdy.

  • Elektryczna hulajnoga sprawia, że dojazd do pracy może być bezproblemowy, bo pozwala ominąć i zmniejszyć korki, a co za tym idzie ograniczyć emisję spalin w centrach miast - stwierdził DongJin Hyun, szef zespołu robotyki w Hyundai Motor Group.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)