Kiedy kota nie ma, czyli TOP 10 koncepcji myszek

Strona głównaKiedy kota nie ma, czyli TOP 10 koncepcji myszek
10.11.2010 07:49
Apple Thin Mouse
Apple Thin Mouse
Piotr Jamrogiewicz
Piotr Jamrogiewicz

Czas spędzony przy komputerze to dla Ciebie najważniejsze chwile? Może warto wyposażyć się w odpowiednie peryferia komputerowe. W oceanie gadżetów pływa wiele pereł. Niektóre przyciągają uwagę mniej, inne bardziej. Są też takie, które przykuwają wzrok na dłużej.

Shark Mouse

Shark Mouse
Shark Mouse

Mysz dla fanów filmu "Szczęki". Projektantom udało się nadać jej opływowy kształt płynącego rekina oraz zminimalizować powierzchnię kontaktu z podłożem.

OM Mouse

OM Mouse
OM Mouse

Optyczna mysz bezprzewodowa o niezwykle cienkiej budowie. W najwyższym punkcie osiąga wysokość 10 mm. Jeżeli dotychczas Magic Mouse Apple'a była uważana za zbyt cienką, to co w takim razie można powiedzieć o tej?

Memory Mouse

Memory Mouse
Memory Mouse

Dwa w jednym. Przypominająca kształtem krążek do hokeja mysz to także urządzenie magazynujące (o pojemności 4 lub 8 GB).

Toe Mouse

Toe Mouse
Toe Mouse

Projektanci zrobili tym razem ukłon w stronę inwalidów. Inspirowana kształtem klapka bezprzewodowa mysz to wyjście naprzeciw potrzebom osób, dla których sterowanie rękami jest niemożliwe.

Jelly Click

Jelly Click
Jelly Click

Wykonana z delikatnego plastiku myszka wnosi słowo "przenośna" na nowy poziom. Sam obwód elektroniczny zajmuje niewiele miejsca, a mysz wystarczy nadmuchać, kiedy jej potrzebujemy.

Bendy M

Bendy M
Bendy M

Przypominająca kształtem wstęgę Möbiusa mysz Bendy M może nie znaleźć zbyt wielu zwolenników. Może być dobra jako dodatek do klawiatury (służący tylko do "wskazywania"), ale nie jako np. narzędzie do pracy przy obróbce zdjęć. Niemniej projekt wygląda bardzo ciekawie.

I Contact

I Contact
I Contact

Słowo mysz jest nie do końca na miejscu w tym przypadku. Pomysł wygląda raczej na świeżo wyjęty z filmu SF. Contact Lens (szkło kontaktowe) być może znajdzie amatorów (sam projekt wstępnie stworzony był z myślą o inwalidach), ale klikanie/mruganie taką "myszką" może dość szybko zmęczyć nasze oczy.

eVouse

eVouse
eVouse

Kolejny projekt dwa w jednym. Do dyspozycji dostajemy mysz oraz wirtualne pióro, które ma ułatwiać projektowanie. Z wyglądu cała koncepcja przypomina trochę kombinerki. Ciekawe, co w praktyce jest wygodniejsze?

Apple Slim Mouse

Nadgryzione jabłko inspiruje nie od dzisiaj. Cienka, dopasowana do dłoni mysz może trafić do nas wykonana z plastiku albo pokryta ultragładkim aluminium. Zastanawiam się tylko, czy Apple userzy odłożą swoje Magic Mouse do kosza?

Mysz The Mouse

The Mysz
The Mysz

Na koniec coś dla osób o specyficznym guście. Mysz opakowana w... mysz. Wielbiciele zwierzątek futerkowych mogą je teraz mieć przy sobie nawet podczas pracy. Czy można dodać coś jeszcze?

Na pewno można dodać koncepcje myszek, których zabrakło w zestawieniu. Jeżeli spotkaliście się z równie dziwacznym gryzoniem, to napiszcie o tym na [url=http://www.facebook.com/gadzetomania]naszym facebookowym profilu.

[/url]

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)