Kinect posądzony o rasizm i szpiegowanie ludzi

To nie żarty. Kinect - najnowszy gadżet rozszerzający możliwości konsoli XBox 360 - został okrzyknięty przez niektórych czarnoskórych mieszkańców Stanów urządzeniem rasistowskim, na dodatek szpiegującym swoich użytkowników. Microsoft wyjaśnia.

Kinect
Kinect
Jakub Tabaczewski

08.11.2010 18:00

To nie żarty. Kinect - najnowszy gadżet rozszerzający możliwości konsoli XBox 360 - został okrzyknięty przez niektórych czarnoskórych mieszkańców Stanów urządzeniem rasistowskim, na dodatek szpiegującym swoich użytkowników. Microsoft wyjaśnia.

Całe zamieszanie powstało z powodu technologicznej niedoskonałości. Jak się bowiem okazało, najnowsza zabawka do gier Microsoftu miewa problemy z identyfikacją użytkowników mających, jak to zgrabnie określono, ciemniejszą cerę.

Testerzy sprzętu zgodnie stwierdzili, że w słabo oświetlonym pomieszczeniu, w którym używany jest Kinect, urządzenie ma bardzo poważne problemy z identyfikacją ciemnoskórej osoby. Na zdrowy chłopski rozum jest to podyktowane prawami fizyki i zasadą działania obiektywu w kamerze.

Niemniej jednak ciemnoskórzy obywatele USA zgodnym chórem stwierdzili, że technologia obrazu HP wykorzystana w Kinecie jest rasistowska! Microsoft wyjaśnia, że problem leży w niedostatecznym oświetleniu, a nie kolorze skóry.

Kinect
Kinect

Kolejnym problemem okazało się to, że urządzenie wyposażone jest kamery i sensor ruchu! W sytuacji, kiedy konsola jest podłączona do Internetu, umożliwia to przecież potencjalne szpiegowanie użytkowników Kinecta.

Microsoft ponownie uspokaja, że celem urządzenia nie jest szpiegowanie kogokolwiek, a sama firma nie ma w intencji naruszania czyjejkolwiek prywatności. Oczywiście nie wszystkim Amerykanom takie zapewnienia wystarczają. Czy jest zatem jakiś sposób, aby mieć absolutnie 100% pewność, że Microsoft nas nie obrazi ani nie będzie podglądał? Oczywiście, że jest! Zostać przy graniu na padzie.

Źródło: news.yahoo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.