Kinect potrafi nagrywać filmy 3D!

Kinect potrafi nagrywać filmy 3D!
Mateusz Gajewski

15.11.2010 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że Kinect to nie tylko ruchowy kontroler Microsoftu, ale także urządzenie będące w stanie przechwytywać obraz wideo 3D!

Okazuje się, że Kinect to nie tylko ruchowy kontroler Microsoftu, ale także urządzenie będące w stanie przechwytywać obraz wideo 3D!

Zapewne pamiętacie, że hakerom udało się złamać drzemiące w urządzeniu zabezpieczenia, w  związku z czym Kinect stał się nową, rozwojową platformą developerską. Powstały już proste programy, jednak z każdym dniem zauważamy coraz to większe postępy.

Dzisiejsze filmy mają nam pokazać, w jaki sposób Kinect jest w stanie przechwytywać obraz 3D. Za pomocą odpowiedniego oprogramowania homebrew niejaki Oliver Kreylos zdołał nagrać krótki film 3D przy użyciu Kinecta.

Całość może nie wygląda tak jak Avatar oglądany w kinie IMAX, ale film dowodzi, że urządzenie Microsoftu ma na pokładzie naprawdę potężną technologię.

3D Video Capture with Kinect

Measuring Virtual Objects

Jestem ciekaw, jak będzie wyglądał rozwój oprogramowania homebrew na Kinecta. Czekam tylko, aż będzie go można wykorzystać jako urządzenie szpiegowskie do własnych potrzeb. W końcu Microsoft już to robi, więc pewnie i hakerom się uda.

PS Jak słusznie zauważył jeden z autorów strony Engadget, zarejestrowany za pomocą Kinecta film 3D wygląda jak teledysk grupy A-HA: Take on me!

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)