Kino 5D zawita do Krakowa

Kino 5D zawita do Krakowa29.11.2010 11:00
Kino 5D zawita do Krakowa
Piotr Jamrogiewicz

Groza, zaskoczenie i ciągłe napięcie to uczucia, po które wielu z nas idzie do kina. Co będzie, gdy dodamy do tego jeszcze zapachy lub deszcz padający prosto na naszą twarz?

Groza, zaskoczenie i ciągłe napięcie to uczucia, po które wielu z nas idzie do kina. Co będzie, gdy dodamy do tego jeszcze zapachy lub deszcz padający prosto na naszą twarz?

Już 1 grudnia mieszkańcy Krakowa będą mieli przyjemność przeżyć filmowe emocje. Najlepszym słowem na opisanie tego fenomenu jest słowo "poczuć". Cinema 5D Kino Emocji to projekt wykorzystujący nie tylko obraz w technologii 3D. To także zapach oraz dotyk. Niemożliwe? A jednak. Specjalnie przygotowana mobilna wersja kina (jedyne tego typu urządzenie w Europie) będzie czekała na wszystkich chętnych wrażeń widzów od 1 do 23 grudnia na placu przed Galerią Krakowską.

W jej wnętrzu umieszczono dwie klimatyzowane sale filmowe, po 16 miejsc w każdej. Oprócz obrazu uczestnicy projekcji na własnej skórze odczują wrażenia towarzyszące bohaterowi specjalnie do tego celu przygotowanej (polskiej!) produkcji.

Asylum 5D
Asylum 5D

Mowa o filmie "Asylum 5D" (pierwszy polski film przystosowany do technologii 5D). Akcja filmu rozgrywa się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. My, jako widzowie, wcielimy się w postać, która… No właśnie. Tego dowiemy się, wybierając się na film. Zdradzę jedynie, że przyjdzie nam przedzierać się przez szereg mrocznych pomieszczeń i korytarzy, pełnych zaskakujących oraz mrocznych niespodzianek. Słowa nie oddadzą jednak tego, co będziemy mieli szansę poczuć na własnej skórze.

plakat
plakat

Drugą produkcją, którą będziemy mieli szansę zobaczyć w tych dniach, będzie film edukacyjny dla najmłodszych - "Dinozaury – giganty Patagonii". Po więcej informacji odsyłam na stronę projektu.

Źródło: Cinema5D

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)