Kino na wodzie. Wyjątkowe pokazy filmowe w Paryżu

Kina na wodzie będzie główną atrakcją tegorocznej edycji Paris-Plages
Kina na wodzie będzie główną atrakcją tegorocznej edycji Paris-Plages
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Michał Skorupka

13.07.2020 10:33, aktual.: 08.03.2022 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kino na wodzie ma być główną atrakcją tegorocznej edycji Paris-Plages - wydarzenia organizowanego każdego lata przez władze stolicy Francji. Oryginalny pomysł ma związek z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Kino na wodzie, czyli Le Cinéma sur l'Eau to pomysł władz stolicy Francji, który ma uatrakcyjnić tegoroczną edycję wydarzenia Paris-Plages. Jest to plan wprowadzony przez burmistrza Paryża, który każdego lata otwiera tymczasowe sztuczne plaże wzdłuż dumy miasta - rzeki Sekwany.

Wydarzenie potocznie nazywane jest kinem samochodowym na wodzie, z tą różnicą, że zamiast w autach, fani dobrych filmów zobaczą pokazy w elektrycznych łódkach. Pojazdy pomieszczą od czterech do maksymalnie sześciu osób.

Władze Paryża wystosowały specjalne oświadczenie, w którym proszą, aby wszyscy widzowie siedzący w łódkach kontrolowali siebie nawzajem. Sytuacja ma związek z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.

Ci, dla których zabraknie miejsca w pojazdach należących do "pływającego kina", będą mogli obejrzeć wyjątkowe seanse, zasiadając na leżakach na lądzie.

Wydarzenie "Le Cinéma sur l'Eau" odbędzie się w sobotę 18 lipca, w centrum Paryża.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)