Klawiatury mechaniczne Logitech. 3 rodzaje przełączników do wyboru

Klawiatura Logitech G512
Klawiatura Logitech G512
Źródło zdjęć: © YouTube
Łukasz Michalik

14.06.2018 15:09, aktual.: 09.03.2022 10:34

Logitech konsekwentnie stawia na klawiatury mechaniczne z własnymi przełącznikami. W czerwcu w ofercie szwajcarskiej marki pojawią się klawiatury G512 i G513, oferowane w kilku wersjach, pozwalających dobrać charakterystykę pracy klawiszy do własnych preferencji.

Klawiatura Logitech G512 to – jak zapewnia producent – suma doświadczeń zebranych przy dobrze ocenianych modelach G413 oraz G513. Atutem nowego sprzętu jest solidna konstrukcja, wykonana ze szczotkowanego aluminium 5052 i technologia Lightsync, pozwalająca na szczegółową personalizację podświetlenia klawiszy, tworzenie animacji czy profili, dostosowanych do poszczególnych gier.

Tym, co producent przedstawia jako kluczowy atut swoich klawiatur mechanicznych, jest możliwość wyboru jednego z trzech rodzajów przełączników, różniących się pomiędzy sobą charakterystyką pracy. Każdy z nich ma wytrzymać aż 70 mln wciśnięć.

3 rodzaje przełączników Logitech
3 rodzaje przełączników Logitech

Użytkownik G512 ma do wyboru:

  • Przełączniki GX Blue, charakteryzujące się wyraźnym kliknięciem, nieco większą odległością aktywacji (1,9 mm) i dłuższym zakresem ruchu, sięgającym 4 mm.
  • Przełączniki Tactile Romer-G, dedykowane grom FPS(https://gadzetomania.pl/t/4120,fps), o sprężystej charakterystyce pracy i płytszej głębokości aktywacji.
  • Przełączniki Linear Romer-G, stworzone z myślą o grach akcji i MMO, z liniową aktywacją i wysokiej płynności działania, pozwalające na szybkie podwójne wciśnięcia i wciskanie sekwencji klawiszy.
Klawiatura Logitech G512
Klawiatura Logitech G512

Wprowadzenie do oferty nowego modelu klawiatury skomentował Ujesh Desai z Logitech Gaming:

Dzięki trzem różnym mechanicznym przełącznikom w klawiaturach Logitech G512 i G513, gracze mogą wybrać profil przełącznika i uzyskać większą przyjemność z grania (…).

Klawiatura Logitech G512 będzie dostępna w sprzedaży w czerwcu tego roku. Również w czerwcu do sklepów trafi model G513 z nowymi przełącznikami GX Blue. Sugerowana przez producenta cena G512 to 569 zł, a G513 – 789 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)