Kochasz biegać? Te sprzęty pozwolą na jogging niezależnie od pogody

Strona głównaKochasz biegać? Te sprzęty pozwolą na jogging niezależnie od pogody
20.09.2017 17:18
Kochasz biegać? Te sprzęty pozwolą na jogging niezależnie od pogody
Źródło zdjęć: © Pixabay
Grzegorz Burtan
Grzegorz Burtan

Bieganie jest obecnie w modzie – co chwila ludzie przygotowują się na maratony czy półmaratony. Albo biegają dla samej przyjemności, jaką z tego czerpią. Co jednak w sytuacji, kiedy słoty, burze, a nawet śniegi uniemożliwiają przebieżkę na zewnątrz? Trzeba sięgnąć po nowoczesne metody uprawiania sportu.

Bieżnia ma tę zaletę, że można na niej ćwiczyć niezależnie od pogody. Ważne jest jednak dobranie odpowiedniego silnika do naszego modelu. Tak, nawet taki niuans jest istotny. Z prostej przyczyny – im mocniejszy napęd, tym szybciej można biec.

Mocniejsze modele mogą mieć silnik nawet o mocy 3 koni mechanicznych. To umożliwia bieg z prędkością nawet do 20 km/h. Ważne jest również jest regulacja kąta nachylenia. Dzięki elektronice, możemy manipulować pasem biegowym od 0 do nawet 15 proc. w zależności od modelu oczywiście.

Istotnym udogodnieniem jest również panel na naszej bieżni. Pozwala bowiem na wybór programów treningowych, jak również umożliwia szybką zmianę prędkości. To zaś zapewnia wygodną i komfortową obsługę. Nie mówiąc o możliwości wyznaczania konkretnych celów. Teraz możemy przebiec odpowiedni dystans, spalić konkretną liczbę kalorii lub uprawiać jogging przez określony czas.

Dostępny na większości modelu wyświetlacz LED dostarcza wielu przydatnych informacji podczas biegu. Prezentuje nam takie informacje jak prędkość, dystans, tętno, czas trwania treningu, czy liczba spalonych kalorii. Na wyświetlaczu prezentowane są również dane dotyczące aktywnego programu treningowego, wszystkie w formie graficznej.

Niektóre modele pozwalają również na komunikację z Bluetooth z naszym smartfonem. Dzięki temu możemy zapisywać nasze wyniki oraz na bieżąco analizować nasz postęp. Dzięki bieżni pozbawimy się wymówki na ćwiczenia w zbyt gorące lub zbyt deszczowe dni. Dlatego warto to rozważyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)