Szybka ładowarka dla pojazdów elektrycznych

Szybka ładowarka dla pojazdów elektrycznych15.07.2010 13:00
WattStation
WattStation
Krzysztof Cyło

Czy tego chcemy czy nie, pojazdy elektryczne będą w przyszłości dominować na naszych drogach. Już teraz robi się bardzo wiele w tym kierunku. Kolejny krok to powszechne szybkie ładowarki, które na parkingi trafią już w przyszłym roku.

Czy tego chcemy czy nie, pojazdy elektryczne będą w przyszłości dominować na naszych drogach. Już teraz robi się bardzo wiele w tym kierunku. Kolejny krok to powszechne szybkie ładowarki, które na parkingi trafią już w przyszłym roku.

Pogodziłem się już z taką wizją przyszłości motoryzacji. Sami jednak przyznacie, że póki co pojazdy elektryczne większość z nas traktuje z lekkim przymrużeniem oka. O wiele bardziej praktyczne wydają się hybrydy. Punktów ładowania jest jak na lekarstwo, a chyba nikt nie chciałby utknąć w szczerych polach z pustym akumulatorem.

398415607600922784

Firma GE pragnie zażegnać tym obawom i rozpowszechnić swój nowy produkt - szybkie ładowarki o nazwie WattStation. Wkrótce mają one być stałym elementem wielu parkingów. I niewykluczone, że tak się rzeczywiście stanie. Główną zaletą nowych stacji jest bowiem skrócony czas ładowania, w porównaniu do obecnych urządzeń tego typu. Normalnie proces ten zajmuje od 12 do 18 godzin. WattStation "do pełna" naładuje w 4-8 godzin.

Stacje mają być dostosowane do warunków miejskich. Oznacza to, że kierowcom szukającym miejsca parkingowego, rzucać się będą w oczy zajęte już dystrybutory. Specjalna LED-owa obwódka wokół panelu sterującego zmienia kolor, w zależności od tego, czy ładowarka jest w danej chwili używana, czy też gotowa do pracy.

398415607601184928

Trzeba przyznać, że WattStation charakteryzuje się o wiele mniej imponującym czasem ładowania, w porównaniu do japońskiego urządzenia, o którym niedawno pisałem. Tam czas ładowania 50% pojemności wynosił 3 minuty. Nadal jednak 4-8 godzin stanowi rewolucję w dziedzinie powszechnie dostępnych ładowarek, co w dużej mierze może przyczynić się do upowszechnienia pojazdów elektrycznych. My jednak czekamy na lepsze rezultaty.

WattStation_YvesBehar_v4_H264.mp4

WattStation trafi do sprzedaży w 2011 roku. Niedługo zostaną natomiast podane szczegóły dotyczące domowej wersji tego urządzenia. Cena nie powinna jednak osiągać tak astronomicznych pułapów, jak w przypadku wspomnianego wcześniej japońskiego wynalazku.

[url=../2010/07/06/najszybsza-na-swiecie-ladowarka-do-pojazdow-elektrycznych]

[/url]

Źródło: EcoFriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)