Kolejny dziwny taniec podbija Internet. Mamy następcę "Gangnam Style"? [wideo]

Kolejny dziwny taniec podbija Internet. Mamy następcę "Gangnam Style"? [wideo]

Harlem Shake (Fot. YouTube)
Harlem Shake (Fot. YouTube)
Marta Wawrzyn
13.02.2013 16:00, aktualizacja: 10.03.2022 12:26

Koreańczyk podskakujący w rytm "Gangnam Style" powoli zaczyna się internautom nudzić. A ponieważ przyroda nie znosi próżni, już jest potencjalny następca. Harlem Shake – tak nazywa się nowy dziwny taniec, który w szalonym tempie opanowuje Sieć.

Koreańczyk podskakujący w rytm "Gangnam Style" powoli zaczyna się internautom nudzić. A ponieważ przyroda nie znosi próżni, już jest potencjalny następca. Harlem Shake – tak nazywa się nowy dziwny taniec, który w szalonym tempie opanowuje Sieć.

Raper PSY wreszcie przestał wyskakiwać z lodówki, ale to nie znaczy, że internauci będą mieli święty spokój. Pojawił się nowy mem, który z jakiegoś powodu wszystkim niezwykle się podoba - Harlem Shake. Polega na tym, że grupki ludzi nagrywają się swoje wersje dziwnego tańca.

Jak pewnie wielu z Was wie, a pozostali mogą doczytać w Wikipedii, Harlem shake to styl taneczny, sprowadzający się do szalonego potrząsania ciałem, znany w nowojorskim Harlemie od lat 80. Mimo że pojawiał się w twórczości różnych muzyków, furorę ma szansę zrobić dopiero w 2013 roku. Internauci zwariowali na punkcie utworu Baauera, zatytułowanego właśnie "Harlem Shake".

Wideo z tym kawałkiem w tle, od którego zaczęło się szaleństwo, pojawiło się w Sieci 30 stycznia. Jego autorem jest użytkownik YT Filthy Frank.

Od tego czasu powstało mnóstwo wersji wrzuconych na YouTube przez internautów. Są one bardzo różne i często naprawdę pomysłowe. Tańczy się w biurach i na imprezach, tańczą strażacy, żołnierze i nie do końca odziane panie w pralni, tańczy redakcja College Humor.

Wszystkie klipy są w zasadzie takie same – ktoś zakłada maskę i zaczyna się dziwnie poruszać w zwyczajnym, zdawałoby się, otoczeniu, a chwilę potem ruszają się już wszyscy. Tutaj znajdziecie 25 najlepszych filmów z Harlem Shake w roli głównej, poniżej kilkanaście wybranych przeze mnie.

The Harlem Shake v1 (TSCS original)

Harlem Shake (Original Army Edition)

Harlem Shake v3 - Star Wars Edition

The Harlem Shake v2

Harlem Shake V4 (Firefighter Edition)

The Harlem Shake (PULS Version)

Harlem Shake v4

Większość powyższych klipów jest w Sieci zaledwie od kilku dni. Jedne mają kilkadziesiąt, inne kilkaset tysięcy odsłon. Codziennie powstają nowe wersje Harlem Shake – nagrywanie takiego wideo jest pewnie zabawniejsze od jego oglądania.

Fani serialu "Community", o którym ostatnio pisałam, twierdzą, że Troy i Abed byli pierwsi - tańczyli Harlem Shake, zanim było to modne. To nie do końca prawa – panowie zaprezentowali w jednym z odcinków krumping. Ale po dodaniu odpowiedniej muzyki rzeczywiście może to wyglądać jak jedna z odsłon nowego memu.

Harlem Shake: Community 'Krumping'

Jak niemal każdy mem Harlem Shake wygląda idiotycznie. Ale sądząc po tym, jak szybko zdobywa rzecze naśladowców, jest bardzo możliwe, że to właśnie jest następca "Gangnam Style".

Źródło: Guardian

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)