Kompleks zielonych budynków w Singapurze

Kompleks zielonych budynków w Singapurze

Kompleks zielonych budynków w Singapurze
Tomek Goździewicz
06.05.2008 17:10

W samym centrum Singapuru powstanie nowy zielony kompleks ekologicznych budynków. Firma architektoniczna Foster + Partners z Londynu wygrała międzynarodowy konkurs na ekologiczną zabudowę przestrzeni 150 tys. m2. Zaprojektowane przez brytyjskich architektów budynki wprost kipią od ekologicznych rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii.

W samym centrum Singapuru powstanie nowy zielony kompleks ekologicznych budynków. Firma architektoniczna Foster + Partners z Londynu wygrała międzynarodowy konkurs na ekologiczną zabudowę przestrzeni 150 tys. m[sup]2[/sup]. Zaprojektowane przez brytyjskich architektów budynki wprost kipią od ekologicznych rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii.

Futurystyczna struktura linii wieżowców została zaprojektowana z myślą o jak najłatwiejszym dostępie światła słonecznego do wszelkich zakątków. Ogromne połacie baterii słonecznych na dachach i mniejsze na wszechobecnych markizach zapewniają produkcję energii na potrzeby urządzeń elektrycznych w budynkach. Pochyłe fasady domów spełniają rolę wiatrołapów, kierujących powietrze tak by zapewnić jak najlepsze chłodzenie, zmniejszając potrzebę używania energochłonnych klimatyzacji. Zaplanowane zostały systemy zbierania wody deszczowej, geotermicznego ogrzewania, a także przechowywania lodu służącego do chłodzenia.

Obraz

Projekt wygląda bardzo nowocześnie i wykorzystując pasywną energię słoneczną, naturalną wentylację i chłodzenie, świetnie wpisuje się w koncepcje zielonej proekologicznej architektury.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)