Komputer z Chrome OS za dwa tygodnie?

Komputer z Chrome OS za dwa tygodnie?
Przemysław Muszyński

16.05.2010 14:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer ma zaprezentować na odbywających się 1-5 czerwca w Taipei targach Computex komputer działający pod kontrolą tworzonego przez Google systemu operacyjnego Chrome.

Acer ma zaprezentować na odbywających się 1-5 czerwca w Taipei targach Computex komputer działający pod kontrolą tworzonego przez Google systemu operacyjnego Chrome.

Acer nie poinformował jeszcze jakiego rodzaju urządzenie zamiesza pokazać. Prawdopodobnie będzie to jednak Netbook, bo Chrome OS tworzone jest właśnie z myślą o tego typu maszynach. System operacyjny mają cechować niewielkie wymagania sprzętowe oraz wykorzystanie technologi „chmur internetowych” do większości zadań.

Nawet tak proste czynności, jak drukowanie dokumentów mają odbywać się za ich pośrednictwem. Kolejnymi plusami ma być błyskawiczne uruchamianie się oraz wreszcie niska cena. System oparty jest na Linuxie, a jego interface użytkownika ma być zbliżony do tego z przeglądarki Chrome.

Prawdopodobnie głównym zadaniem Chrome OS ma być współpraca z aplikacjami sieciowymi Google, takimi, jak Gmail, Google Docs czy Picasa. Google zapowiadało premierę systemu na drugą połowę tego roku. Wydaje się, że tajwańska firma w tym wypadku znowu wychodzi przed szereg. Acer obiecywał bowiem wprowadzenie do sprzedaży notebooków obsługiwanych przez Chrome OS już w 2009 roku (zresztą nie ona jedna). Jak łatwo zgadnąć nic z tego nie wyszło.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)