Koncepcyjne oświetlenie OLED od Philipsa

Philips zaprezentował dwa nowe koncepty oświetlenia OLED przeznaczone do domu. Poza ciekawym wzornictwem, koncepty są także interaktywnymi gadżetami.

philips-oled
philips-oled
Arkadiusz Gabrysiak

Philips zaprezentował dwa nowe koncepty oświetlenia OLED przeznaczone do domu. Poza ciekawym wzornictwem, koncepty są także interaktywnymi gadżetami.

Przedstawiony na zdjęciu powyżej żyrandol składa się z pięciu prostokątów z panelami OLED. Znajdujący się na dole okrągły przycisk służy do włączania i wyłączania żyrandola. Znajduje się tam także czujnik zbliżeniowy, za pomocą którego, poprzez prosty ruch ręką można zmniejszyć intensywność oświetlenia. Co ciekawe, gdy zbliżamy się do żyrandola, zwiększa on swoją jasność świecenia. Wszystko to widoczne jest na poniższym materiale wideo.

Philips OLED based interactive lighting concepts

Drugim konceptem jest zaprezentowana poniżej lampka na biurko, która zapewne działa w podobny sposób. Żaden z konceptów nie jest zbudowany tylko i wyłącznie z paneli OLED, znajdują się tam także diody Led LUXEON Power LED, które także dostarczają pewną ilość oświetlenia. Niestety jeszcze nie wiadomo czy Philips zdecyduje się wprowadzić prezentowane koncepty do produkcji.

philips-oled-desk-lamp
philips-oled-desk-lamp

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.