Konferencja Platformy n
Dziś o godzinie 12:00 w Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się kolejna konferencja prasowa platformy n. Jest dużo nowości, dużo gorącego materiału, na który osobiście czekam z wywieszonym językiem i jeszcze więcej zapewnień, że n'ka rzuci nas jeszcze nie raz na kolana.
A teraz konkrety.
Zmiany w serwisach interaktywnych:
- dostęp do portali internetowych Onet.Sport Lajt, Onet.Wiadomości, Onet.Pogoda, Onet.Seriale Lajt i Onet.Foto za pomocą jednego przycisku DOM
- możliwość tworzenia i przeglądania własnych galerii na ekranie telewizora (Onet.Foto)
Zmiany w nRadio:
- nRadio HD – dźwięk Dolbby Digital 5.1 AC3
- satelitarne wsparcie łącza internetowego (póki co brak informacji o możliwości korzystania z radia bez dostępu do globalnej sieci)
- materiały pobierane z płyt Audio DVD i Super Audio CD (lepsza jakość)
- możliwość połączenia ze stacjami Agory
Nowości VOD
nScreen:
- 2 seria *Herosów(http://hdtvmania.pl/2007/10/22/best-buy-rozdaje-herosow-na-hd-dvd/) *w HD
- 4 sezon Gotowych na wszystko
- Dr House
- Bionic Woman
- *Lost *– zagubieni (kilkanaście dni po premierze w USA)
Premiery:
- Spider-Man 3
- Ghost Rider
Nowe kanały filmowe
- 1 grudnia – Sci-Fi Channel i Studio Universal (wyłączność) – bez zmian cen
- 12 grudnia – Movies 24 – bez zmian cen
- FilmBox (FilmBox, Nonstop Kino i Nonstop Kino HD) – darmowe do końca roku, po 1 stycznia jako opcja dodatkowa
- HBO, HBO 2 i HBO Comedy – po 1 stycznia jako opcja dodatkowa
- marzec 2008 – HBO HD (rozmowy jeszcze trwają)
Nowe promocje (do końca roku):
- nbox HDTV za darmo, pierwsze opłaty w styczniu 2008 (przy wykupie trzech pakietów)
- nbox HDTV recorder za 99 zł (przy wykupie trzech pakietów i usługi VOD)
Dodatkowo pojawiły się zapowiedzi usługi Multiroom (póki co bez konkretnych dat) oraz informacje o popularności platformy ITI.
Liczba abonentów wynosi obecnie 204 tys. Do końca roku planowane jest uzyskanie kolejnych 100 tys, a przyszły rok miałby zapewnić przekroczenie granicy pół miliona klientów, co zapewniłoby rentowność całego przedsięwzięcia.
Źródło i fot.: SatKurier.pl, n.pl