Koniec naszej-klasy.pl - teraz jest nk.pl. Co jeszcze się zmieniło?

Strona głównaKoniec naszej-klasy.pl - teraz jest nk.pl. Co jeszcze się zmieniło?
24.06.2010 13:12
Koniec naszej-klasy.pl - teraz jest nk.pl. Co jeszcze się zmieniło?
Joanna Szczepaniak
Joanna Szczepaniak

Jako nk.pl portal będzie miał do zaoferowania gry, grupy i wersję mobilną. Przyznano się do niepowodzenia „Śledzika” i małej popularności NK Talk. Wprowadzono także nowe zabezpieczenia.

Jako nk.pl portal będzie miał do zaoferowania gry, grupy i wersję mobilną. Przyznano się do niepowodzenia „Śledzika” i małej popularności NK Talk. Wprowadzono także nowe zabezpieczenia.

Wczoraj serwis społecznościowy Nasza-Klasa.pl zmienił logo oraz domenę z nasza-klasa.pl na nk.pl. Arkadiusz Pernal, prezes spółki, podczas konferencji prasowej po raz kolejny podkreślił, że serwis chce bardzo dynamicznie rozwijać trzy obszary swojej działalności: komunikację, rozrywkę i kontekt.

Nowy regulamin, nowe zabezpieczenia (?)

Wydaje mi się, że właśnie te zmiany wzbudziły najwięcej zamieszania i niepokoju wśród użytkowników. Wczoraj, logując się do nowej Naszej Klasy zostałam poproszona o akceptację 5 nowych paragrafów:

  • oświadczenia o zapoznaniu się z nowym regulaminem
  • zgodę na otrzymywanie informacji handlowych,
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach statystycznych i marketingowych
  • zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie zdjęcia głównego (w tym wizerunku) wraz z imieniem i nazwiskiem
  • zgodę na przetwarzanie danych związanych z aktywnością w portalu
„Bez tych kilku nowych ustawień prywatności nie jesteśmy w stanie pójść dalej a chcemy zapewnić naszym użytkownikom nowe rozwiązania i rozrywkę.” - powiedział dziś na konferencji Arkadiusz Pernal, prezes nk.pl - „ Zapewniam, że żadne dane osobowe nie zostaną bezprawnie przekazane podmiotom trzecim. Tego typu zapisy dotyczące prywatności są standardem w innych portalach tego typu - my dajemy użytkownikom wybór.” - dodaje.

Pytanie tylko jaki WYBÓR skoro gdy chciałam odznaczyć jeden z paragrafów pojawiła się informacja o tym, że bez akceptacji paragrafu nie mogę dalej korzystać z konta na Naszej Klasie. Jednym słowem, nie mogłam przejść do swojego konta bez zaakceptowania tych zmian. W efekcie zaakceptowałam wszystkie punkty, mniemając, że to w końcu Nasza Klasa, a nie mały, nikomu nie znany serwis z zawiłym i kompletnie niezrozumiałym regulaminem. „Mamy nadzieję, że konieczność akceptowania przez użytkowników nowego regulaminu nie zniechęci do logowania i pozostaną wierni naszemu serwisowi” – to kolejna wypowiedź prezesa serwisu.

Gry już od lipca

Już za chwilę w nk.pl pojawią sie gry - na początek pięć:  Turtle Squad, Crazy Charlie, Ocean’s, secrets, Funtris i City Gangs. Jak obiecuje Pernal z czasem będzie ich coraz więcej, w tym ciesząca się popularnością wśród użytkowników konkurencyjnego Facebooka – Farma.

Budowanie społeczności tematycznychKolejną innowacją w NK będą **grupy **tematyczne. Ich wprowadzenie ma pozwolić na likwidację fikcyjnych kont i budowanie społeczności wokół poszczególnych tematów. Od lipca grupy będą mogły tworzyć również firmy. Mam nadzieję, że będą one trochę poważniej wyglądały jak i lepiej funkcjonowały w odróżnieniu do „śledzikowych” zrzeszeń tematycznych.I po śledziku ...

Moim zdaniem „Śledzik” od samego początku skazany był na porażkę. Obserwując różne funkcje społecznościówek jest to jedna z nie wielu innowacji, która wzbudziła tak masowe i długotrwałe niezadowolenie (do chwili obecnej wyrażane na łamach samego „Śledzika” w bardzo wulgarny sposób). Nktalk z kolei również nie podbił specjalnie serc userów serwisu, co mnie trochę zaskoczyło biorąc pod uwagę to, że praktycznie wszyscy moi znajomi z Facebooka korzystają z opcji czata czyli „bycia on-line”.

Stwierdzenie, że NK chce upodobnić się do Facebooka jest chyba zbyt banalne, albo zbyt oczywiste.  Biorąc pod uwagę kwestie prawne, NK zagarnia sobie coraz większe prawa do naszych danych, zdjęć, do manipulowania naszym profilem i wykorzystywania go do swoich, po części tylko sobie znanych celów. Wprowadzenie reszty zmian nie było trudne do przewidzenia, serwis idzie po prostu zgodnie ze społecznościowymi trendami, ale nic ponad to. Ze swoich obserwacji widzę, że jeszcze teraz trzymają mnie na NK znajomi, którzy nie odkryli jeszcze Facebooka. Jednak za jakiś czas, gdy większość z nich przerzuci się na fb, bez większego sentymentu przeprowadzę operację skasowania konta na NK. Może już nie jestem w targecie ;).

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)