Koronawirus odwołuje koncerty i zamyka kluby, więc… Nagrobki zagrają w internecie

Koronawirus odwołuje koncerty i zamyka kluby, więc… Nagrobki zagrają w internecie

Koronawirus odwołuje koncerty i zamyka kluby, więc… Nagrobki zagrają w internecie
Adam Bednarek
13.03.2020 11:18, aktualizacja: 13.03.2020 11:45

Na żywo, ale na YouTube.

Koronawirus dotknął też branżę muzyczną. Odwołane zostały nie tylko imprezy masowe. Także małe kluby decydują się rezygnować z koncertów i wydarzeń, coraz więcej miejsc się również zamyka. Decyzja jest zrozumiała - lepiej nie kusić losu i nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się wirusa.

Dla niezależnych artystów, którzy i tak zarabiają na koncertach mało, to duży problem. Giganci jakoś sobie poradzą, ale niewielkie zespoły bardziej dostaną po kieszeni. Nie sprzedadzą np. koszulek czy płyt, które były szykowane na trasę.

Nagrobki jednak się nie załamują i przenoszą swoją działalność do sieci - jak niemal wszyscy w tych dniach. Zespół zapowiedział, że w poniedziałek zagra koncert na żywo transmitowany na youtube'owym kanale.

Pewnie tego numeru nie zabraknie:

NAGROBKI - ZARAZA [2015 STAN PRAC]

Pora koncertu - start zaplanowano na 12:00 - jest dosyć nietypowa, ale że wszystko staje dziś na głowie, nawet występ w południe nie powinien dziwić. Pewnie Nagrobki liczą na to, że skoro wielu pracuje zdalnie, to łatwiej będzie posłuchać muzyki w tle.

Koncert na YouTube to dobry pomysł na to, żeby posłuchać muzyki "na żywo" i mimo wszystko mieć jakiś kontakt ze słuchaczami. Ciekawe, czy więcej kapel zdecyduje się na ten krok.

NAGROBKI - JESTEŚMY MARTWI [2015 STAN PRAC]

Trudna sytuacja to też sprawdzian dla fanów. Jeżeli koncert, na który się wybieraliście, został odwołany, warto poszukać artysty na Bandcampie i kupić cyfrowy plik - nawet, jeżeli macie już album u siebie na półce. Albo zamówić koszulkę. Nawet drobna kwota pomoże zrekompensować muzykom fakt, że nie mogą występować na żywo.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)