Koronawirus zwalczany przez inhalator? Naukowcy opracowali unikatowe urządzenie

Koronawirus zwalczany przez specjalny inhalator? Naukowcy są dobrej myśli
Koronawirus zwalczany przez specjalny inhalator? Naukowcy są dobrej myśli
Źródło zdjęć: © YouTube
Michał Skorupka

17.08.2020 13:05, aktual.: 17.08.2020 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koronawirus już wkrótce może być zwalczany przez specjalny inhalator. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (UCSF) pracują nad rozwiązaniem, które może okazać się przełomowe w walce z zahamowaniem pandemii COVID-19.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (UCSF) postanowili pochwalić się wyjątkowym wynalazkiem. Specjalne urządzenie o wielkości standardowego aerozolu do nosa, już wkrótce może okazać się kluczowym rozwiązaniem w walce z zahamowaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Płyn zawarty w inhalatorze zawiera nanociała, które mogą pomóc w zapobieganiu infekcji komórek wirusami przenoszonymi drogą powietrzną. Eksperci twierdzą, że używanie sprayu do nosa AeroNabs raz dziennie, przyczyni się do skutecznego ograniczenia ryzyka zarażenia.

Sprej opracowany przez Amerykanów zawiera specjalną nanocząsteczkę, która ma nie pozwolić na to, aby wirus zainfekował nasz organizm. Najnowsze wyniki badań opublikowane w serwisie BioRx.org sugerują, że owa cząsteczka jest jednym z najsilniejszych środków stosowanych przeciwko koronawirusowi, jakie do tej pory odkryto.

Can this molecule provide protection from COVID-19?

Spray może okazać się przełomowym wynalazkiem

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco opracowali specjalny preparat. Może okazać się skuteczny w walce z SARS-CoV-2
Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco opracowali specjalny preparat. Może okazać się skuteczny w walce z SARS-CoV-2© YouTube

Nanocząsteczki, które zostały wykorzystane w wynalazku amerykańskich naukowców, zostały zainspirowane nanociałami, bazującymi na przeciwciałach pozyskanych od zwierząt (m.in. lam i wielbłądów). - Choć działają podobnie do przeciwciał występujących w ludzkim układzie odpornościowym, to posiadają szereg unikalnych właściwości skutecznych w walce z SARS-CoV-2 - wyjaśnia dr n. med. Aashish Manglik, jeden z twórców sprayu.

Naukowcy uważają, że odpowiednie wykorzystanie tych nanociał, może okazać się w przyszłości skutecznym rozwiązaniem w walce z nowotworami.

Zanim preparat trafi na rynek, musi przejść szereg badań, które potwierdzą jego skuteczność. Naukowcy mają nadzieję, że już wkrótce będą mogli przeprowadzić testy kliniczne na ludziach. Jeśli te okażą się pozytywne, spray ma szansę stać się powszechnie dostępny na całym świecie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)