Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?

Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?

Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?
Adam Bednarek
17.04.2014 12:09, aktualizacja: 10.03.2022 11:23

Jedni szanują go za niezmieniające się poglądy, inni wyśmiewają polityczną nieudolność. Choć Janusz Korwin-Mikke do Sejmu został wybrany tylko raz, to od lat jest ważną postacią na polskiej scenie politycznej. Sylwetkę polityka przybliżą autorzy filmu, który zostanie sfinansowany przez chętnych na polskim Kickstarterze.

I wygląda na to, że zbiórka w portalu PolakPotrafi.pl zakończy się sukcesem – do końca kwesty pozostało 22 dni, a na koncie twórców jest już ponad 23 tys. zł. Autorzy potrzebują 33 tys., by projekt zrealizować.

Korwin-The-Movie Crowdfunding_Video

Korwin-Mikke gwiazdą Internetu jest od dawna. Są szanse na to, by w końcu odniósł sukces w polityce, ponieważ sondaże wskazują na to, że kierowana przez niego partia dostanie się do Parlamentu Europejskiego.

I właśnie na trwającej kampanii skupią się autorzy filmu, który swoją premierę będzie mieć we wrześniu. Kamera będzie śledziła Korwina w drodze na spotkania z wyborcami, podczas telewizyjnych debat czy w końcu na wieczorze wyborczym, gdy okaże się, czy Nowa Prawica dostała się do Parlamentu Europejskiego.

Obraz

Twórcy, czyli podcaster i dokumentalista Tomasz Agencki oraz właściciel radia Kontestacja, Marcin HUGO Kosiński, zapewniają, że nie będzie to laurka. Mamy zobaczyć Korwin-Mikkego, jakiego jeszcze nie znamy. Autorzy zapowiadają:

Spotkamy się z ludźmi, którzy tworzyli obecną i poprzednie kampanie Kongresu Nowej Prawicy oraz Unii Polityki Realnej. Porozmawiamy z przyjaciółmi prezesa KNP, jak również z jego przeciwnikami.

Powinno być ciekawie, bo dziś po drugiej stronie barykady stoją politycy, którzy w partii Korwin-Mikkego zaczynali, a teraz mają nieco odmienne poglądy. Również członkowie Unii Polityki Realnej nieprzychylnie wypowiadają się o byłym liderze i założycielu partii. Dziś środowiska związane z Nową Prawicą są skłócone z UPR.

Janusz Korwin-Mikke masakruje młodego lewaka

Film zapowiada się interesująco nie tylko dlatego, że sam Korwin-Mikke jest postacią niebanalną. To może być pierwszy prawdziwy dowód na to, że Internet jest w stanie niezależnie pokazywać politykę. Bez sympatii, bez wrogości, obiektywnie i na temat.

Wielu narzeka, że wiadomości telewizyjne (czy nawet treści publikowane w dużych portalach) są zmanipulowane. „Korwin. The Movie” może więc udowodnić, że polityków da się pokazać w inny sposób. Zainteresowanie jest, o czym świadczy popularność zbiórki, która wystartowała niedawno.

Czy sukces „Korwin. The Movie” odmieni sposób pokazywania polskiej polityki czy będzie jednorazowym wyskokiem? Przekonamy się we wrześniu. Za 66 zł ma się zagwarantowany dostęp do DVD z filmem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)