Kosztuje tylko 4 zł. To skuteczny sposób na odstraszanie komarów

Kosztuje tylko 4 zł. To skuteczny sposób na odstraszanie komarów

Kosztuje tylko 4 zł. To skuteczny sposób na odstraszanie komarów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons/Jerzy Opioła
Arkadiusz Stando
20.06.2021 17:26

Co roku, w praktycznie każdy letni wieczór zadajemy sobie to samo pytanie. Jak pozbyć się tych komarów? Jeśli nie chcesz ich w swoim mieszkaniu czy nawet na tarasie, wystarczy zakupić odpowiednie rośliny.

Komary, tak samo jak ludzie, nie znoszą niektórych zapachów. Na całe szczęście, mamy zupełnie odmienne preferencje. Woń wyczuwalna w najbliższej okolicy niektórych roślin może być bardzo przyjemna dla człowieka. Z kolei tych samych zapachów nie lubią komary, a co za tym idzie, owady starają się ich unikać.

Takich przykładów jest zapewne wiele, ale wśród najpopularniejszych można wymienić lawendę czy komarzycę (plektrantus koleusowaty/Plectranthus glabratus). Chociaż mogliście nie zwrócić uwagi, znajdziecie je w wielu lokalach usługowych, szczególnie w restauracjach stawiających na ogródki letnie. Rośliny te skutecznie odpędzają komary, a jednocześnie nie stanowią problemu dla klientów.

W zależności od rozmiarów rośliny, komarzycę można kupić nawet za 4-7 zł. Jej uprawa nie jest trudna, bowiem plektrantus koleusowaty nie ma specjalnych wymagań, aby się rozwijać. Wystarczy niewielkich rozmiarów doniczka, którą można podwiesić na sznurku przy oknie lub postawić na meblach. Roślina może rosnąć zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz.

Niektórzy twierdzą, że komarzyca na niewiele się zdaje w walce z komarami. Inni znowu twierdzą, że mają ją na swoim balkonie i komarów nie napotykają. Z pewnością roślina nie ma absolutnej skuteczności, ale jej zapach odrzuca owady. Biorąc pod uwagę jej niewielki koszt, to generalnie lepiej spróbować, niż dać komarom za wygraną, czy stosować środki chemiczne.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)