Kran na wielkie gotowanie i… pandemię. Oto bateria sterowana dotykowo

Kran na wielkie gotowanie i… pandemię. Oto bateria sterowana dotykowo

Kran na wielkie gotowanie i… pandemię. Oto bateria sterowana dotykowo
Adam Bednarek
25.02.2021 21:45

O ile w centrach handlowych czy innych miejscach publicznych bezprzewodowe baterie są normą, tak w domach nie jest to jeszcze częste rozwiązanie. Chce to zmienić firma Franke, która wprowadza na polski rynek nowy model.

Sama bateria nie jest niczym nowym - znajdziemy kilkadziesiąt ofert na bezdotykowe krany. Nie da się jednak ukryć, że jeszcze jakiś czas temu takie rozwiązanie było fanaberią i ciekawym gadżetem. Dziś na sprzęt, którego nie trzeba dotykać, patrzy się nieco inaczej - za sprawą trwającej pandemii.

Właśnie na to zwraca uwagę producent:

Niezależnie od tego, czy myjesz ręce przed gotowaniem lub jedzeniem, czy zaraz po przygotowaniu posiłku z mięsa czy ryb, ta bezdotykowa bateria zlewozmywakowa pomoże ci zmniejszyć rozprzestrzenianie się zarazków. Uruchamianie baterii czujnikiem pozostawia ją wolną od odcisków palców, smug, a także znacznie czystszą.

W przypadku tradycyjnego kranu, temperaturę wody ustawiamy pokrętłem. Jak jest w tym przypadku? Tutaj kontroluje się ją przełącznikiem w skrzynce sterującej.

Bateria kuchenna Franke Atlas Neo Sensor - Korzyści

Franke zaznacza, że bezdotykowa bateria wspomaga ekologię. Czujnik ruchu reaguje na dłoń z odległości około 7 cm, co zapobiega jego przypadkowemu uruchomieniu. Będzie płynąć przez około 30 sekund, które "są wystarczające do umycia rąk, opłukania warzyw czy naczyń".

Cena? Dla niektórych może okazać się zaporowa - 1 999,00 zł. Należy jednak dodać, że całość wykonana jest ze stali szlachetnej lub że sprzęt posiada wyciąganą oraz obracaną wylewkę. Nie jest to standard w tańszych modelach.

Jeśli kogoś nie przekonuje mniejsza ilość zarazków, to być może zachętą będzie wygoda. Gotowanie z taką baterią jest dużo praktyczniejsze, kiedy brudna dłoń nie musi dotykać baterii - bo wystarczy ruch dłonią.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)