Krokodyl spowodował katastrofę lotniczą - zginęło 20 osób

Tytuł budzi skojarzenia z filmem katastroficznym klasy b, ale niestety tym razem nie mamy do czynienia z kinową fikcją. Przemycany gad, który wydostał się na wolność, doprowadził do śmierci 19 pasażerów i pilota samolotu.

Krokodyl spowodował katastrofę lotniczą - zginęło 20 osób
Marek Maruszczak

25.10.2010 19:00

Tytuł budzi skojarzenia z filmem katastroficznym klasy b, ale niestety tym razem nie mamy do czynienia z kinową fikcją. Przemycany gad, który wydostał się na wolność, doprowadził do śmierci 19 pasażerów i pilota samolotu.

Jeden z pasażerów maszyny (Let L-410 Turbolet) lecącej z Kinhasy do Bandudndu, w Demokratycznej Republice Konga, usiłował przemycić żywego krokodyla w torbie sportowej. Podczas lotu gad wydostał się na wolność i wywołał panikę wśród pasażerów, która w ostateczności doprowadziła do katastrofy.

Obraz

Według jedynej osoby, która ocalała z katastrofy, przerażeni pasażerowie przebiegli do przedniej części samolotu. Pomimo wysiłków pilota maszyna przechyliła się i runęła na ziemię, zabijając wszystkich poza jednym pasażerem i krokodylem. Niestety, gad nie nacieszył się długo wolnością. Tuż po znalezieniu się na ziemi został pocięty maczetami.

Trudno obarczać zwierzę winą za całe zdarzenie. Katastrofę wywołało nieodpowiedzialne i fatalne w skutkach zachowanie człowieka. Przypuszczam, że krokodyl został zabity, żeby umożliwić jak najszybsze poszukiwania pozostałych osób, które teoretycznie mogły przeżyć katastrofę.

Sam wypadek miał miejsce 25 sierpnia, jednak pierwotnie sądzono, że jego przyczyną był brak paliwa. Dopiero niedawno zeznania ocalałego pasażera wyjaśniły, że to przemycany krokodyl doprowadził do katastrofy.

Źródło: GeekologieDaily Mail

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.