Krzesło czy antena satelitarna?

Jeśli nie masz ochoty oszpecać sobie domu anteną satelitarną albo mieszkasz w bloku, w którym zarządca krzywo patrzy na gąszcz anten na fasadzie, to mam rozwiązanie. Krzesło, które można postawić na balkonie i jednocześnie podłączyć do telewizora.

Krzesło satelitarne
Krzesło satelitarne
Marcin Honkisz

08.12.2011 15:19

Jeśli nie masz ochoty oszpecać sobie domu anteną satelitarną albo mieszkasz w bloku, w którym zarządca krzywo patrzy na gąszcz anten na fasadzie, to mam rozwiązanie. Krzesło, które można postawić na balkonie i jednocześnie podłączyć do telewizora.

Brytyjska firma SAT+ wprowadziła na europejski rynek świetne rozwiązanie. Krzesło, które na pierwszy rzut oka wygląda jak... krzesło. Ot, zwykły ogrodowy mebel. Z tym, że po podłączeniu kabla koncentrycznego pełni rolę anteny satelitarnej o średnicy 60 cm. W pełni funkcjonalnej do czasu, aż ktoś na niej siądzie.

Rozwiązanie banalne, a jednocześnie bardzo innowacyjne. Obecnie na fasadach widać właściwie tylko czasze anten. O ile na początku lat 90. był to synonim luksusu, o tyle dzisiaj jest to po prostu oszpecanie budynków. Na dodatek jeszcze niewielu ludzi wie, że do tego, aby mieć w domu kilka tunerów, wystarczy jedna antena z konwerterem mającym kilka wyjść. Niejednokrotnie można więc spotkać balkon, na którym obok siebie wiszą anteny z logo Cyfry+, Polsatu oraz Telewizji n.

Krzesło ma wbudowany konwerter (niestety z jednym wyjściem), waży 5 kg i kosztuje 242 euro. Dostępne jest w ofercie sklepu SATeuropa. Rozwiązanie genialne, jednak ma dwa minusy. Pierwszym jest kwestia przykręcenia (przyklejenia?) krzesła do podłoża. Drugim - konieczność pamiętania o odśnieżaniu siedziska.

Źródło: SATeuropa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.