Krzyk 4: Pierwszy plakat i garść informacji

Krzyk 4: Pierwszy plakat i garść informacji29.04.2010 12:23
Krzyk 4: Pierwszy plakat i garść informacji
Michał Nowak

Chociaż kiedyś nie podziewałbym się, że powstanie jeszcze jedna część z cyklu Krzyk, to teraz mam już przed oczami jawną zapowiedź czwartej części - teaser poster. Trzeba jednak przyznać, że Wes Craven nie uległ modzie na rebootowanie horrorów, bo w Scream 4 (czy raczej Scre4m) powrócą znani bohaterowie. Co więcej, możliwe że powstanie cała nowa trylogia.

Chociaż kiedyś nie podziewałbym się, że powstanie jeszcze jedna część z cyklu Krzyk, to teraz mam już przed oczami jawną zapowiedź czwartej części - teaser poster. Trzeba jednak przyznać, że Wes Craven nie uległ modzie na rebootowanie horrorów, bo w* Scream 4 *(czy raczej Scre4m) powrócą znani bohaterowie. Co więcej, możliwe że powstanie cała nowa trylogia.

W wywiadzie dla EW reżyser zdradził kilka interesujących faktów na temat sequela:

  • Film będzie miał kategorię R.
  • Craven już zadeklarował, że nakręci część 5. i 6., jeśli \czwórka\ okaże się sukcesem.
  • Głównymi bohaterami będą znani z poprzednich części: Sidney (Neve Campbell), **Gale **(Courteney Cox) i **Dewey **(David Arquette), a także trójka nowych \dzieciaków.
  • Będzie nowy Ghostface
  • Scenarzysta Kevin Williamson ma już ogólny zarys fabuły dla wszystkich trzech części.
  • Konstrukcja będzie ta sama, co w poprzednich częściach - znaczy to tyle, że pierwsze morderstwo pojawi się już w pierwszych minutach filmu.
  • Tagline nowego Krzyku brzmi **\Nowa dekada. Nowe zasady**. Jak mówi reżyser, działania Ghostface'a nie będą szablonowe, bohaterowie nie dostaną przysłowiowej mapy, dzięki której łatwo pokonać antagonistę.
  • Ze względu na ulgi podatkowe, film zostanie nakręcony w stanie Michigan, a nie jak do tej pory, w Santa Rosa, California.

A tak prezentuje się pierwszy poster:

Zastanowił mnie fragment, w którym mowa o pojawieniu się nowego Ghostface'a. Czy to oznacza zmianę wizerunku, może jakaś nowa maska? Ale plakat raczej temu przeczy, chociaż to tylko teaser.

Akcja filmu rozegra się 10 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Reżyser zdradza, że będziemy mieli do czynienia z 'filmem w filmie' (czy nie było tak już przy okazji drugiej części?). Główna bohaterka, Sid, znajdzie się na planie produkcji *Stab *(z angielska "pchnięcie nożem"), filmie opartym o jej traumatyczne doświadczenia z poprzednich spotkań z Ghostface'em. Wes Craven mówi, że w ten sposób wyśmieją modę na niekończące się sequele, bo nawet przy produkcji fikcyjnego Stab, twórcy zatrudnią bohaterkę do kolejnych sequeli.

Sid po ostatnich wydarzeniach długo musiała dochodzić do siebie, ale teraz jest silniejszą kobietą. Napisała nawet książkę, ale ta została chłodno przyjęta przez krytykę. Jednak nie ma *Krzyku *bez Ghostface'a, więc między tą dwójką szybko dojdzie do kolejnej konfrontacji.

Amerykańska premiera 15. kwietnia 2011.

foto: Get the big Picture

Źródło: Collider

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)