Kuchenka, którą zmieścisz w kieszeni. Idealna na biwak i dla survivalowca. Oto palnik Katipo

Udając się na wyjazd poza miasto chcemy zmieścić wiele przydatnych akcesoriów, ale zabrać jak najmniej ciężaru i objętości. Pomagają w tym chociażby wielofunkcyjne narzędzia. Innym sposobem jest miniaturyzacja. Kuchenkę turystyczną też można znacznie pomniejszyć.

Katipo to projekt niewielkiego przenośnego palnika idealnego na biwak
Katipo to projekt niewielkiego przenośnego palnika idealnego na biwak
Źródło zdjęć: © eladachi @ Instagram
Jan Domański

03.03.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:37

Z takiego założenia wyszedł Elad Achi, kiedy projektował Katipo. To w zasadzie jeden niewielki palnik, który wystarczy nam do przygotowania posiłku czy zagrzania wody w czajniku, ale po złożeniu mieści się nawet w kieszeni. Oczywiście butla z gazem też jest niezbędna. Najwyżej można zabrać taką o mniejszej kubaturze, ale nic nowego za bardzo w tym temacie się nie wymyśli. Za to palnik jest o wiele łatwiej pomniejszyć.

Skąd w ogóle taka nietypowa nazwa? Kuchenka wzięła ją od pająka katipo. To niewielkie stworzenie żyjące w Australii, którego ciemne odnóża zakrzywiają się pod kątem podobnym do ramion podstawy palnika. Poza tym zastosowanie dodatkowo czerwonych elementów, to też inspiracja wspominanym pajęczakiem. Urządzenie po złożeniu trójnogu ma wymiary 50 na 120 mm. Otwarty mierzy 180 mm średnicy.

A foldable mini stove that fits in your hiking pants!

Czy urządzenie będzie wprowadzone do sprzedaży, a jeśli tak to kiedy i w jakiej cenie? Tego nie wiemy. Na razie Ela Achi chwali się swoim projektem w różnych zakątkach sieci, ale nie podał dalszych planów rozwoju. Możliwe, że to po prostu jego bardzo dobrze wykonany domowy projekt, choć gdyby zaczął jego sprzedaż we własnym zakresie lub dogadał się z jakaś firmą produkującą podobne akcesoria, na pewno cieszył by się wzięciem wśród wielbicieli biwaków.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.