Nowoczesny łyżkowidelec z lotniczego aluminium idealny na biwak. Poznaj Morsel Metal Spork

Morsel Metal Spork - wielofunkcyjny łyżkowidelec z trwałego materiału
Morsel Metal Spork - wielofunkcyjny łyżkowidelec z trwałego materiału
Źródło zdjęć: © Hadron Gear @ YouTube
Jan Domański

25.02.2020 20:12, aktual.: 09.03.2022 08:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wybierając się na łono natury nie chcemy zabierać ze sobą dużych i ciężkich bagaży, a wypadałoby coś zjeść. Morsel Metal Spork zastąpi nie tylko łyżkę i widelec, ale też szpatułkę do mieszania i nie porysuje naczyń.

Twórcy Morsel Metal Spork to nie nowicjusze w tym temacie. Wcześniej ogłosili już na Kickstarterze i z powodzeniem sfinansowali Morsel Spork wykonany z tworzywa sztucznego. Tym razem dopracowują produkt, który teraz będzie wykonany z aluminium wykorzystywanego w mniejszych samolotach czy ramach rowerowych.

Obraz
© Morsel

Dlaczego w takim razie nie porysuje naczyń jak np. teflonowa patelnia? Dostępne będą cztery warianty - dwa krótsze (7,5 cala - około 19,05 cm) i dłuższe (10,5 cala - 26,67 cm), poza tym do wyboru z odmiennymi końcówkami. Warianty w pełni metalowe raczej nie polubią się z delikatnymi warstwami antyprzywieraniowymi patelni, ale te z dodatkową silikonową nakładką odporną na bardzo wysokie temperatury nie zrobią krzywdy delikatniejszym sprzętom kuchennym.

Co więcej, kształt łyżki pozwala na precyzyjne prace przy powierzchni wielu typów naczyń. Zgarniemy resztki składników do przygotowania czy gotowej potrawy z większości miejsc - wszystko jedno czy jemy, czy akurat przygotowujemy posiłek w misce lub na patelni.

Zestaw sztućców na biwak w jednym urządzeniu

Można by powiedzieć, że to niczym niewyróżniający się przyrząd fana wypadów na łono natury, ale jest wyjątkowo trwały, lekki i ma całkiem długą wygodną rączkę mimo zajmowanie zdecydowanie mniejszego miejsca niż dwa czy trzy osobne sztućce. Plastikowymi sztućcami w końcu np. nie wyjmiemy miąższu z awokado, a zabieranie domowych jest bardziej kłopotliwe. Kawałki potraw można też przekroić, choć efekt naturalnie nie będzie taki jak mocno ostrym nożem.

Morsel Metal Spork

Projekt w tej chwili jest obecny na Kikcstarterze. Zbiórka ma potrwać jeszcze 22 dni. Pojedyncza sztuka może być do nas wysłana już w maju za 16 dolarów (około 63 złote). Jeśli wesprzemy Morsel większą kwotą, to wielopaki złożone z kilku łyżkowideców wychodzą zauważalnie taniej w przeliczeniu na jeden egzemplarz. Co więcej, jeśli twórcy przebiją pewien pułap na Kickstarterze, każda sztuka otrzyma etui.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)