Kultowa gra RPG na Facebooku! Zagraj w Dungeons & Dragons ze znajomymi

Kultowa gra RPG na Facebooku! Zagraj w Dungeons & Dragons ze znajomymi

Facebookowa wersja Dungeons and Dragons
Facebookowa wersja Dungeons and Dragons
Michał Michał Wilmowski
12.10.2011 12:23

Nie tylko FarmVille, Poker i Mafia Wars. Fani RPG też się mają z czego cieszyć, bo na Facebooka właśnie weszły Lochy i smoki.

Nie tylko FarmVille, Poker i Mafia Wars. Fani RPG też się mają z czego cieszyć, bo na Facebooka właśnie weszły Lochy i smoki.

Fani RPG mają powody do radości. Firma Atari właśnie wprowadziła na Facebooka wersję beta gry Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter. Społecznościowa wersja gry, która swego czasu dała początek całemu przemysłowi role-playing, wygląda na nieco uboższą od oryginalnej.

Ale chodzi w niej o to samo: "rozwijanie postaci, zabijanie potworów i szukanie skarbów" (to cytat z informacji prasowej Atari). W przeciwieństwie jednak do tradycyjnych gier RPG nie musimy w tym świecie spędzać całych dni (tudzież nocy).

Fot. Dungeons and Dragons: Heroes of Neverwinter
Fot. Dungeons and Dragons: Heroes of Neverwinter

W Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter można pograć chwilę, można też zatrzymać się na dłużej, rozwijać postać, a także zaprosić wybranych znajomych do wspólnej gry. Gra jest dostępna tutaj.

Jak możliwości facebookowych "Lochów i smoków" wyglądają w praktyce, można dowiedzieć się co nieco ze zwiastuna:

Heroes of Neverwinter Trailer

Największa platforma społecznościowa na świecie oferuje coraz więcej gier dla każdego. Nie wiem, czy fani RPG będą usatysfakcjonowani taką wersją D&D, ale pewne jest, że już niemal wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie na Facebooku.

Można tu już pograć w Sims, Civilization World, a także całą masę mniej i bardziej dziwnych gier. Facebook oferuje wszystko, czego tylko dusza zapragnie licznym miłośnikom marnowania czasu w Sieci.

Czy Google+ jest w stanie dotrzymać tempa Zuckowi? Pewne jest, że się stara. Wczoraj użytkownicy serwisu dostali Mafia Wars 2. Zynga ogłosiła też premierę nowych gier, które będą dostępne przede wszystkim na jej stronie. Tak, tak, Zynga chce się usamodzielnić.

Wielką rozgrywkę czas zacząć.

Źródło: All Facebook

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)