Kurier nie zastał cię w domu? Austriacy znaleźli sposób, jak rozwiązać ten problem

Kurier nie zastał cię w domu? Austriacy znaleźli sposób, jak rozwiązać ten problem

Kurier nie zastał cię w domu? Austriacy znaleźli sposób, jak rozwiązać ten problem
Adam Bednarek
30.10.2020 10:57, aktualizacja: 30.10.2020 13:33

Austriacy chcą, by unowocześnione skrzynki pocztowe znalazły się w każdym budynku. Automaty miałyby rozwiązać problem, jaki stanowi niedopasowanie godzin pracy kuriera z odbiorcami paczek.

Pomysł to "obowiązek instalowania automatów paczkowych w nowych budynkach" – donosi austriacki portal relevant.at, cytowany przez serwis trans.info.

Usługa jest połączeniem znanych w Polsce paczkomatów z tradycyjnymi skrzynkami pocztowymi. Te obecnie montowane w blokach są niewielkie i służą raczej do wrzucania listów i ulotek.

W Polsce to idealna sytuacja dla takich firm jak inPost, które rozwijają sieć paczkomatów. Konkurencyjne rozwiązanie wprowadza Poczta Polska. Austriacka Izba Handlowa (WKO) wraz z władzami Wiednia woli, aby obowiązek spoczywał na gospodarzach miast.

Automaty paczkowe mają zapobiec sytuacji, w której kurier musi dwukrotnie dojeżdżać do klienta, aby dostarczyć przesyłkę. "Puste przejazdy" to olbrzymi problem środowiskowy, więc pomysł Austriaków ma ekologiczną zaletę.

Owszem, obecnie dziś istnieje wiele sposobów na to, by wyeliminować ponowny dojazd - np. zostawienie w punkcie obsługi.

Austriacy chcą jednak, żeby prywatny biznes nie ingerował dodatkowo w transport. Domowe automaty sprawiłyby, że każdy mieszkaniec miałby taki punkt dosłownie pod nosem.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)