Lanserskie okulary 3D

Lanserskie okulary 3D
Źródło zdjęć: © [źródło](http://hdtvmania.pl/2010/10/21/lanserskieokulary3d/topgun)
Szymon Adamus

21.10.2010 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna firma po Look3D wydaje lanserskie okulary 3D. Tym razem to iWOOT. Problem w tym, że producent zapomniał o dominującej dzisiaj technologii...

Kolejna firma po Look3D wydaje lanserskie okulary 3D. Tym razem to iWOOT. Problem w tym, że producent zapomniał o dominującej dzisiaj technologii...

Informacje o okularach znalazłem w serwisie Shiny Shiny. Osoby zainteresowane przenosi on do sklepu iWOOT, który jednak aktualnie nie odpowiada. Nie mogę więc jeszcze sprawdzić w źródle ceny i dostępności. Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni, bo okulary wyglądają fajnie. Plastik wydaje się trochę tandetny, ale wzornictwo przywodzi mi na myśl film Top Gun. A kto nie chciałby wyglądać jak Tom Cruise? ;)

Problem z takimi projektami jest jednak zawsze jeden - technologia. Okulary dostępne od dostawców zewnętrznych to szkła pasywne. A telewizorów korzystających z takiego rozwiązania jest niewiele. Większość producentów promujących obraz 3D używa szkieł aktywnych, które synchronizują się z ekranem i zasłaniają nam raz jedno, raz drugie oko. Wspólnego standardu jeszcze nie ma, a więc i tanich okularów na rynku brak.

Tak więc iWOOT może starać się podbić nasze serca i portfele ciekawym wyglądem, ale co z tego, skoro nie będziemy mieli jak tych okularów wykorzystać.

Źródło: shinyshinyiWOOT

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)