Latający, luksusowy jacht. "AirYacht" pozwoli na podróż w dowolne miejsce

Latający, luksusowy jacht. "AirYacht" pozwoli na podróż w dowolne miejsce

Koncepcja "AirYacht"
Koncepcja "AirYacht"
Źródło zdjęć: © AirYacht, Darnet Design
Karolina Modzelewska
23.04.2022 09:39, aktualizacja: 23.04.2022 18:31

Szwajcarscy projektanci Guillaume Hoddé i Matthieu Ozanne stworzyli wyjątkowy projekt "dwa w jednym" dla zamożnych klientów. "AirYacht", bo o nim mowa, łączy w sobie luksusowy jacht oraz sterowiec, który może go przetransportować w dowolne, wybrane przez właściciela miejsca.

Projekt Guillaume Hoddé i Matthieu Ozanne to połączenie jachtu o długości 60 metrów i ogromnego sterowca o długości około 200 metrów, który umożliwia pływanie i latanie w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. Jak zapewniają jego twórcy, zarówno jacht, jak i sterowiec można używać oddzielnie.

Jacht, który wzniesie żeglugę na nowy poziom

Odłączany sterowiec, który wykorzystano w "AirYacht" jest napędzany hybrydowym układem napędowym, ale w przyszłości ma być napędzany wyłącznie wodorem. Posiada miejsca dla trzech członków załogi, może poruszać się z prędkością około 90 km/h i wznieść na wysokość blisko 3000 metrów.

Kolejny, istotny element całej konstrukcji to luksusowy jacht, nazywany przez projektantów "rezydencją". Jego kadłub został wykonany z lekkiego włókna węglowego, które sprawdza się zarówno w wodzie, jak i powietrzu. Posiada trzy poziomy, na których znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla 12 osób (w układzie 5 lub 6 kabin) o łącznej powierzchni około 750 metrów kwadratowych.

Na pokładzie jachtu nie brakuje licznych udogodnień. Znajdują się tutaj m.in. lądowisko dla helikopterów, jacuzzi, basen, siłowni, spa czy garaż dla kilku samochodów. Oznacza to, że korzystając z "AirYacht" będzie można przetransportować swoje auto, a także inny sprzęt w dowolne miejsce. Jak zapewniają twórcy, przedsprzedaż tego luksusowego rozwiązania już ruszyła, a pierwsze egzemplarze "AirYacht" ujrzą światło dzienne w 2026 roku.

Karolina Modzelewska, dziennikarka gadżetomania.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)