Latający, luksusowy jacht. "AirYacht" pozwoli na podróż w dowolne miejsce

Szwajcarscy projektanci Guillaume Hoddé i Matthieu Ozanne stworzyli wyjątkowy projekt "dwa w jednym" dla zamożnych klientów. "AirYacht", bo o nim mowa, łączy w sobie luksusowy jacht oraz sterowiec, który może go przetransportować w dowolne, wybrane przez właściciela miejsca.

Koncepcja "AirYacht"
Koncepcja "AirYacht"
Źródło zdjęć: © AirYacht, Darnet Design
Karolina Modzelewska

Projekt Guillaume Hoddé i Matthieu Ozanne to połączenie jachtu o długości 60 metrów i ogromnego sterowca o długości około 200 metrów, który umożliwia pływanie i latanie w zależności od potrzeb i preferencji użytkowników. Jak zapewniają jego twórcy, zarówno jacht, jak i sterowiec można używać oddzielnie.

Jacht, który wzniesie żeglugę na nowy poziom

Odłączany sterowiec, który wykorzystano w "AirYacht" jest napędzany hybrydowym układem napędowym, ale w przyszłości ma być napędzany wyłącznie wodorem. Posiada miejsca dla trzech członków załogi, może poruszać się z prędkością około 90 km/h i wznieść na wysokość blisko 3000 metrów.

Kolejny, istotny element całej konstrukcji to luksusowy jacht, nazywany przez projektantów "rezydencją". Jego kadłub został wykonany z lekkiego włókna węglowego, które sprawdza się zarówno w wodzie, jak i powietrzu. Posiada trzy poziomy, na których znajdują się pomieszczenia mieszkalne dla 12 osób (w układzie 5 lub 6 kabin) o łącznej powierzchni około 750 metrów kwadratowych.

Na pokładzie jachtu nie brakuje licznych udogodnień. Znajdują się tutaj m.in. lądowisko dla helikopterów, jacuzzi, basen, siłowni, spa czy garaż dla kilku samochodów. Oznacza to, że korzystając z "AirYacht" będzie można przetransportować swoje auto, a także inny sprzęt w dowolne miejsce. Jak zapewniają twórcy, przedsprzedaż tego luksusowego rozwiązania już ruszyła, a pierwsze egzemplarze "AirYacht" ujrzą światło dzienne w 2026 roku.

Karolina Modzelewska, dziennikarka gadżetomania.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.