Ławka parkowa z... kolcami

Zwykło się mówić, że to japońskie wynalazki są dziwne, bezużyteczne i sens ich powstawania pozostaje zagadką. Mając jednak na uwadze koncepcję niemieckiego projektanta, jestem w stanie zrozumieć je wszystkie. Przedstawiam ławkę z... kolcami.

Pay&Sit
Pay&Sit
Krzysztof Cyło

15.07.2010 17:00

Zwykło się mówić, że to japońskie wynalazki są dziwne, bezużyteczne i sens ich powstawania pozostaje zagadką. Mając jednak na uwadze koncepcję niemieckiego projektanta, jestem w stanie zrozumieć je wszystkie. Przedstawiam ławkę z... kolcami.

Nie, nie jest to żadna rekonstrukcja maszyny tortur z okresu średniowiecza. Designer, Fabian Brunsing opracował koncepcję ławki do miejskich parków. W odróżnieniu od dotychczasowych siedzisk, ta została - nazwijmy to - wzbogacona o kolce. Szpikulce znikną, niczym w blokadzie drogowej, po wrzuceniu monety.

Pay & Sit ma służyć jako prywatna ławka. Płacąc odpowiednią kwotę, mamy do dyspozycji bezkolcową ławkę na jakiś czas. Gdy chwila bezbolesnego siedzenia zbliżać się będzie ku końcowi, zostaniemy o tym zaalarmowani sygnałem dźwiękowym.

Ja rozumiem, że czasem jest trudno odnaleźć wolne miejsce, ale nie muszę chyba mówić, że taki wynalazek byłby po prostu niebezpieczny. Tak dla dzieci, osób starszych, jak i niepełnosprawnych.

Ławka "płać albo płacz" najprawdopodobniej nie trafi nigdy do użytku publicznego.

W porównaniu do tego, teraz nawet buty z parasolem wydają się być sensownym wynalazkiem.

Obraz

Źródło: CrunchGear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.