LCD 3D Panasonica

LCD 3D Panasonica

Blomedia poleca
11.01.2011 10:21

Panasonic kojarzy się głównie z plazmami, również (a może przede wszystkim) z plazmami 3D. Teraz japoński producent dodaje do puli również trójwymiarowe LCD.

Panasonic kojarzy się głównie z plazmami, również (a może przede wszystkim) z plazmami 3D. Teraz japoński producent dodaje do puli również trójwymiarowe LCD.

Pierwsze modele pojawią się w USA wiosną. O datach premier w Europie jeszcze nic nie wiadomo. Będą to 32- i 37-calowe panele LCD IPS Alpha z podświetlaniem diodami LED. Szybkość reakcji matryc ma być na poziomie 2 ms, a same telewizory będą oczywiście Full HD.

[cytat]Panele LCD mają też pełną rozdzielczość filmową, co zapewnia lepszą reprodukcję obrazu nawet w trybie 2D. Ograniczenie przesłuchu w połączeniu z głęboką czernią przekłada się na klarowny obraz Full HD 3D o doskonałym kontraście i wysokiej jakości, porównywalny z tym, jaki oferują panele PDP.[/cytat]

Ciekłe kryształy mają być kolejnym krokiem na drodze zdobywania rynku 3D. W tym roku fiskalnym Panasonic wprowadził już swoje trójwymiarowe telewizory do 80 krajów na całym świecie. Według obliczeń producenta w 2012 roku, ze względu na coraz większą ilość treści 3D, globalny popyt na tego typu sprzęt wzrośnie do 40 milionów sztuk.

[cytat]Poprzez opracowanie nowych paneli 3D IPS Alpha LCD, które pozwolą dodać modele średniej wielkości do linii telewizorów VIERA 3D, Panasonic nadal rozwija rynek telewizji 3D i spełnia zróżnicowane potrzeby klientów na całym świecie, łącznie z klientami biznesowymi - czytamy w informacji prasowej producenta.[/cytat]

Źródło: TechSfera

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)