Lego porzuca plastik. Firma przerzuci się na papier w ciągu zaledwie 5 lat

Lego porzuca plastik. Firma przerzuci się na papier w ciągu zaledwie 5 lat
Źródło zdjęć: © Pixabay
Arkadiusz Stando

16.09.2020 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lego zapowiedziała, że do końca 2025 całkowicie porzuci opakowania do klocków wytwarzane z użyciem plastiku. Na projekt zostanie przeznaczone aż 400 milionów dolarów.

Najnowsze trendy pro-ekologiczne sugerują jak największe odejście od plastiku. Z tego względu w niektórych branżach, producenci starają się znaleźć bardziej przyjazne środowisku materiały. Niekiedy jest to trudne, a czasami nie wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, a jedynie nieznacznie zwiększa koszty produkcji. Z tego względu niektóre firmy niechętnie odchodzą od plastiku.

Teraz Lego informuje o podjęciu decyzji o zniwelowaniu wykorzystania tworzyw sztucznych w produkcji opakowań do swoich produktów. Duńska firma chce do 2025 roku sprzedawać wszystkie klocki zapakowane już w ekologiczny sposób. Pierwsze z nich mają trafić na rynek już w 2021 roku.

Ale już w tym momencie plastikowych opakowań nie ma zbyt wiele. Lego stosuje je w zaledwie 10 proc. swoich produktów. Niestety, popularność marki jest na tyle duża, że przekłada się i tak na 5 tysięcy opakowań stworzonych z plastiku. Wkrótce będzie już ich jednak znacznie mniej.

Klocki Lego też wkrótce nie będą robione z plastiku

Co więcej, Lego pracuje także nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na eliminację plastiku z samych produktów firmy. Klocki miałyby powstawać z innego materiału, który byłby mniej szkodliwy dla środowiska i szybciej się rozkładał. Aktualnie produkcja Lego przekłada się na ponad 90 tysięcy ton tworzyw sztucznych rocznie, co jest ogromną liczbą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)