Lenovo i Compal pokazują swoje ultrabooki [wideo]

Czeka nas walka na milimetry i gramy? Na to wygląda. Do grona producentów, którzy pokazali już maszynki należące do "nowej" kategorii, dołączyli ostatnio Lenovo i Compal. Jakie są ich ultrabooki?

Compal (fot. Engadget)
Compal (fot. Engadget)
Jacek Klimkowicz

07.06.2011 18:30

Czeka nas walka na milimetry i gramy? Na to wygląda. Do grona producentów, którzy pokazali już maszynki należące do "nowej" kategorii, dołączyli ostatnio Lenovo i Compal. Jakie są ich ultrabooki?

Prototyp Compala ma ok. 15". W jego smukłej obudowie znalazło się miejsce na procesor Intel Core i7, 8 GB pamięci RAM typu DDR3, dysk SSD o pojemności 128 GB (do wyboru również tradycyjny HDD) oraz moduły łączności bezprzewodowej, kontroler sieci LAN, czytnik kart pamięci, kamerkę HD i komplet złączy z USB 3.0 i HDMI na czele.

Compal (fot. Engadget)
Compal (fot. Engadget)

Więcej szczegółów niestety nie ujawniono. O maszynce Lenovo wiadomo jeszcze mniej. 13,3" ekran, procesor oparty na mikroarchitekturze Sandy Bridge, cena poniżej 1000 dolarów i design rodem z IdeaPada U260 to chyba jedyne pewniki. Mimo to specjaliści od marketingu pewnie będą mieli pożywkę na najbliższe miesiące.

Lenovo IdeaPad U300S Ultrabook im Hands On

Ja mam tylko nadzieję, że lansowane ostatnio hasła "ultra thin" i "ultra mobile" szybko znajdą odzwierciedlenie w postaci dużej liczby cienkich i lekkich, a przy tym wydajnych i żywotnych laptopów w rozsądnych (faktycznie poniżej 1000 dol.) cenach. Najwyższy czas, aby nastała era naprawdę przenośnych i kompaktowych notebooków.

Źródło: SlashgearEngadget

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.