LG chwali się większymi zyskami

LG chwali się większymi zyskami

LG chwali się większymi zyskami
Szymon Adamus
03.08.2011 12:30

Wygląda na to, że nie wszyscy producenci dostali po portfelach z powodu kryzysu i tsunami w Japonii. LG radzi sobie całkiem nieźle.

Wygląda na to, że nie wszyscy producenci dostali po portfelach z powodu kryzysu i tsunami w Japonii. LG radzi sobie całkiem nieźle.

[cytat]Przychody LG Electronics w II kwartale br. wyniosły 13,3 mld dol., co stanowi wzrost o 9,3 proc w porównaniu z poprzednim kwartałem. Dzięki konsekwentnej polityce obniżania kosztów oraz rekordowym wynikom sprzedaży spółka znacząco zwiększyła zysk operacyjny. W II kwartale br. osiągnął on wartość 145,8 mln dol., czyli o 21 proc. więcej niż w poprzednim kwartale oraz o 25 proc. więcej w porównaniu z analogicznym kwartałem 2010 roku. Zysk netto spółki od kwietnia do maja br. wyniósł 99,6 mln dol.[/cytat]

  • czytamy w oficjalnej informacji prasowej dotyczącej aktualnej sytuacji finansowej firmy. Największą poprawę producent zanotował w trzech działach:
  • Home Entertainment - 2,7% wzrostu sprzedaży wynikające podobno głównie z wejścia na rynek z nowymi telewizorami LCD LED z serii Cinema 3D,
  • **LG Mobile Communications **- 12% wzrost sprzedaży w porównaniu z poprzednim kwartałem. Dalsze działania firmy obejmą wprowadzenie na rynek nowych smartfonów i kontynuowanie inwestycji w badania i rozwój.
  • **LG Home Appliance **- od kwietnia do czerwca 2011 wygenerował przychód 2,7 mld dolarów, notując tym samym 6,9% wzrostu w porównaniu z poprzednim kwartałem i 6% w stosunku do ubiegłego roku. Sukces zagwarantowała głównie wysoka sprzedaż na rynkach wschodzących.

[cytat]Spółka LG Electronics oczekuje, że w trzecim kwartale 2011 r. osiągnie kolejne wzrosty względem zeszłego roku. Upatruje ich we wprowadzaniu nowych produktów w najważniejszych kategoriach oraz poprzez kreatywne działania marketingowe w zakresie rozwiązań 3D.[/cytat]

Obecnie te działania widać chociażby w sektorze kin domowych. LG zaczyna dość intensywnie promować swoje zestawy kin z dźwiękiem przestrzennym 3D.

LG 3D Sound Blu-Ray Home Theater - HX9967S

Gratulacje dla LG.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)