LG G4 - poznaj tegorocznego flagowego smartfona LG
28.04.2015 21:12, aktual.: 14.04.2016 17:12
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Wyczekiwany LG G4 miał dziś swoją światową premierę. Zaprezentowano go równocześnie w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Istambule i Seulu.
Oczekiwania wobec G4 są ogromne, ale LG jest zdeterminowane, by im sprostać. Przyjrzyjmy się zmianom, które zaszły u progu nowej generacji jednego z najpopularniejszych smartfonów klasy premium.
Na pierwszy rzut oka
G4 w pierwszej chwili przyciąga uwagę delikatnie zakrzywionym profilem Slim Arc. Choć sprawia on, że smartfon wygodnie leży w dłoni, równie istotna jest jego druga funkcja: zwiększenie wytrzymałości na uderzenia czy upadki.
Jeśli chodzi o design, mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, a to dzięki pokryciu tylnej części urządzenia przyjemną w dotyku skórą licową. Telefon ze skórzaną tapicerką to nietypowy gadżet, ale całość wypada ekstremalnie efektownie. Co ciekawe, dostępne będą różne odcienie obicia...
... a także klapki pokryte innymi materiałami z różnymi wzorami.
Co jeszcze widać na pierwszy rzut oka? 5,5-calowy wyświetlacz Quad HD (2560 x 1440) został uzbrojony w technologię Quantum IPS. Oferuje on, w porównaniu z G3, o 20% większą paletę barw, o 25% jaśniejszy obraz i o 50% lepszy kontrast. Co ciekawe, jest to pierwszy w smartfonie wyświetlacz Quad HD z technologią Advanced In-Touch. Połączono w nim w jednej warstwie panel LCD i czujnik dotyku, co zapewnia lepsze kolory i szybsze reakcje na dotyk.
Pstrykanie nie tylko dla amatorów
Aparat fotograficzny doczekał się sporych ulepszeń. Model frontowy to bardzo przyzwoity aparat 8 Mpix z opcją Gesture Interval Shot, umożliwiającą zrobienie szybkiej serii czterech selfie. Naprawdę łakomym kąskiem jest jednak główny aparat z tyłu urządzenia. Zastosowano w nim matrycę 16 Mpix i umożliwiono pstrykanie fotek nawet przy wyłączonym ekranie. Nas jednak bardziej interesuje inna zmiana.
Jakość zdjęć zwiększono dzięki zastosowaniu przesłony o niespotykanie wysokiej jasności F1.8. Dzięki jej wykorzystaniu do matrycy trafia nawet o 80 proc. więcej światła niż w przypadku G3, co przekłada się na wyraźnie lepszy wygląd zdjęć robionych nawet przy słabym oświetleniu. Dodajmy do tego trzyosiową stabilizację OIS 2.0, bardzo rozbudowany tryb ręcznych ustawień, zapis w bezstratnym formacie RAW, a nawet wskaźnik RGB – i otrzymamy naprawdę solidny aparat, jeden z najlepszych jeśli chodzi o smartfony.
Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to sprzęt wkraczający na terytorium profesjonalnych aparatów cyfrowych.
Co pod obudową?
W trzewiach smartfona tkwi 64-bitowy i sześciordzeniowy procesor Snapdragon 808 wspierany przez 3 GB RAM-u, a użytkownik dodaje do dyspozycji 32 GB pamięci wewnętrznej. Uproszczono i przemodelowano wizualnie interfejs – teraz jest to wersja UX 4.0. W jej ramach dostajemy łatwiejszy dostęp do poszczególnych opcji, szybszą galerię z automatycznym segregowaniem plików po dacie utworzenia, czy przydatne komunikaty Smart Notice. Ciekawym dodatkiem jest Event Pocket, czyli kalendarz wspólny dla kilku użytkowników, łączący terminarze z różnych stron czy serwisów społecznościowych. LG G4 zasila mocna bateria 3000 mAh, która powinna starczyć na intensywną zabawę ze smartfonem przez cały dzień.
Juno Cho:
LG G4 to dowód na to, że po raz kolejny dotrzymaliśmy słowa i proponujemy naszym klientom smartfon klasy Premium, który zagwarantuje im najlepszą na świecie wygodę i szereg innowacji ułatwiających życie. Oferujemy konsumentom urządzenie które jest w pełni dostosowane do ich potrzeb. Jest to idealne połączenie estetycznego wzornictwa z technologiami zapewniającymi prawdziwą wydajność. Pod każdym względem, od aparatu i wyświetlacza, po funkcje interfejsu użytkownika, jest to najambitniejszy smartfon, jaki dotąd opracowaliśmy.
Bonusowo – przy zakupie smartfona dostaniemy pakiet Google Office i dwuletni dostęp do 100 GB przestrzeni na Google Drive. Dzięki współpracy LG z Volkswagenem będzie można także wyświetlić interfejs G4 na ekranie w desce rozdzielczej samochodów niemieckiego producenta.
Podsumowując...
Celami przyświecającymi LG przy projektowaniu G4 były: większa wygoda użytkowania, najlepsza jakość obrazu, świetny aparat, nowoczesna elegancja oraz odpowiedź na uwagi, jakie pojawiały się w stosunku do G3. Założenia ambitne, ale wszystko wskazuje na to, że udało się im sprostać. Więcej o G4 opowiemy już wkrótce, kiedy na dłużej uda nam się położyć na nim ręce.
Autor: Michał Puczyński