LG patentuje składany... telewizor

LG patentuje składany... telewizor

LG patentuje składany... telewizor
Bolesław Breczko
06.11.2019 14:45

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas era składanych wyświetlaczy. Obok smartfonów pojawią się też telewizory. Firma LG opatentowała właśnie składany w harmonijkę telewizor z wbudowanym soundbarem.

Koreańska firma LG pokazała już zwijany telewizor OLED. Teraz robi kolejny krok i przygotowuje się do wprowadzenia na rynek telewizora składanego. Jak informuje potral Lets Go Digital, firma złożyła wniosek patentowy na składany telewizor z wbudowanym soundbarem.

Obraz
© letsgodigital.com

Z rysunków wynika, że telewizor będzie składał się z 6 segmentów. Na skraju mają znajdować się specjalne ramy, które ochronią ekran w pozycji złożonej, a także będą funkcjonować jako podstawa, na której oprze się urządzenie.

W pozycji rozłożonej telewizor ma mieć współczynnik 21:9. To niższy i szerszy ekran, niż ten, do którego przyzwyczaiły nas klasyczne telewizory i monitory komputerów. Te mają najczęściej współczynnik 16:9. Szersze ekrany o współczynniku 21:9 znaleźć można natomiast w kinach.

Firma LG złożyła wniosek patentowy w marcu 2019 w haskim instytucie The Hague International Design System. Patent został zaakceptowany w październiku 2019. Na razie nie wiadomo czy i kiedy firma LG wprowadzi na rynek składany telewizor. Pokazany dwa lata temu rolowany telewizor OLED LG doczekał się na razie jedynie wąskiej premiery rynkowej w wybranych krajach.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)