LG Spirit w ofertach polskich operatorów. Gdzie kupić i za ile?

Skarbonka
Skarbonka
Źródło zdjęć: © Shutterstock
LG

24.04.2015 18:40, aktual.: 10.03.2022 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spirit zagościł w ofertach polskich operatorów. Gdzie kupić nowego smarfona LG, żeby wyjść na tym jak najlepiej?

LG Spirit to jedna z czterech nowości LG, które cechują się niezłym stosunkiem jakości do ceny. W jego wyposażeniu znalazł się 4,7-calowy ekran 720, czterordzeniowy procesor z zegarem 1,2 GHz, 1 GB RAM-u oraz aparat 8 Mpix. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie w pierwszych wrażeniach Janka z Komórkomanii, a dziś skupimy się na ofertach polskich operatorów.

LG Spirit: smartfon za 700 zł z funkcjami flagowca

Nie warto wierzyć pierwszemu wrażeniu. „Telefon za 1 zł” może okazać się gorszą propozycją, niż podejrzewamy. Przeanalizujmy oferty operatorów komórkowych i przekonajmy się, która z nich pozwala nabyć LG Spirit najtaniej, a więc z najniższą łączną sumą abonamentu w wariancie opłacalnym dla przeciętnego użytkownika.

Orange

W sieci Orange smartfon LG dostaniemy tylko z ofertą abonamentu na 24 miesiące, w jednej z pięciu dostępnych taryf. Oferowane ceny Spirita są takie same w przypadku kupna nowego numeru oraz migracji do sieci z obecnym numerem.

Obraz

Jeśli chcemy zapłacić jak najmniej, nie powinniśmy decydować się na opcję z telefonem za złotówkę czy 9 zł, takie warianty są bowiem dostępne tylko przy bardzo wysokim abonamencie. Najniższy wydatek czeka nas w przypadku oferty Smart Plan Halo II z abonamentem miesięcznym 39,98 zł. Telefon kosztuje wówczas 219 zł, ale łączny wydatek, jaki poniesiemy na przestrzeni dwóch lat, wyniesie 1178,52 zł. Dla porównania: jeśli weźmiemy telefon za 19 zł, ale przy abonamencie 59,98 zł, zapłacimy łącznie 1458,52 zł, czyli prawie 300 zł więcej.

Jednakże to właśnie wariant 39,98 zł może okazać się nie najlepszą opcją. O ile bowiem mamy w jego ramach nielimitowane rozmowy do sieci mobilnej Orange, to płacimy 10 zł miesięcznie za nielimitowane SMS-y czy 15 zł za transfer do 1 GB danych z Internetu.

A może skorzystać z trzeciego rozwiązania: kupić telefon osobno i wybrać dla niego nowy numer w Orange w opcji bez telefonu? LG Spirit w najniższej cenie jest dostępny w sieci Media Markt – za 649 zł. Jeśli wybierzemy najtańszy sensowny plan abonamentowy Orange bez telefonu, będziemy płacić 29,99 zł miesięcznie przez 24 miesiące. Łącznie zapłacimy więc 1368,79 zł, czyli niemal o 200 zł drożej niż w Smart Planie Halo II – ale ze znacznie większymi możliwościami, takimi jak nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, a także darmowy transfer do 1 GB danych. Trudno przewidzieć, ile pieniędzy każdy z nas przeznaczyłby na takie usługi, gdyby opłacać je osobno, ale wydaje się, że opcja „telefon w sklepie i abonament bez telefonu” to w przypadku Orange najbardziej korzystne rozwiązanie.

Plus

W Plusie LG Spirit również jest dostępny tylko przy wyborze abonamentu 24-miesięcznego – w wariantach „Rozmowy i SMS-y bez limitu” oraz „Minuty wymienne na SMS i megabajty”.

Obraz

Na pierwszy rzut oka najtańsza jest opcja wymiennych minut – telefon kosztuje w niej 449 zł, ale niski abonament sprawia, że dwuletni wydatek zamknie się w kwocie 1168,76 zł. Warto jednak wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty, bo choć mamy do wykorzystania pulę stu SMS-ów dzieloną ze stoma minutami (przy przeliczniku 1 SMS = 1 minuta), to wiele osób ma znacznie większe potrzeby. Zapłacimy także za dostęp do sieci – maksymalnie 20 zł miesięcznie przy limicie 300 MB, który zapewne przekroczymy.

W rzeczywistości najtańsza może okazać się opcja z abonamentem w wysokości 49,99 zł, w której dostajemy pakiet internetowy 1 GB i nielimitowane rozmowy do wszystkich krajowych sieci komórkowych. Telefon kosztuje wówczas 249 zł, a łączny wydatek na przestrzeni 24 miesięcy to 1448,76 zł – czyli podobnie jak w analogicznej opcji Orange.

LG Spirit jest dostępny także za 3 zł w droższych abonamentach Plusa, ale oznaczają one łączy wydatek większy o co najmniej 200 zł. Korzyścią w ich przypadku jest jednak większy pakiet internetowy i nielimitowane SMS-y oraz MMS-y. Niektórym zapewne się opłaci.

Warto dodać, że w każdej opcji abonamentowej opłata za usługę wynosi 0 zł przez pierwsze trzy lub sześć miesięcy (zależnie od wariantu) dla klientów przenoszących numer do Plusa. Oznacza to znaczne oszczędności i sprawia, że zakup Spirita w Plusie staje się opłacalny. Promocja nie dotyczy jednak migracji z oferty na kartę, a jedynie z innej usługi abonamentowej lub w miksie.

Play

Wiemy już, że aby dorównać pozostałym ofertom, Play musiałby zaproponować LG Spirit w zestawie z abonamentem nieprzekraczającym 50 zł miesięcznie. Również i ten operator w niektórych przypadkach zapewnia zniżki przez kilka pierwszych miesięcy, ale stawki są u niego zwykle wyższe niż w Orange i Plusie. Z dwoma wyjątkami.

Obraz

Najtańszy wariant to Super Formuła Unlimited za 29,99 zł miesięcznie, z nielimitowanymi rozmowami w ramach sieci, pakietem internetowym 250 MB i nielimitowanym pakietem LTE przez pierwsze pół roku. W tym przypadku płacimy jednak za SMS-y czy połączenia z innymi sieciami, a po przekroczeniu 250 MB prędkość połączenia z Internetem jest ograniczona. Telefon w tym wariancie kosztuje 449 zł, a zatem łączny wydatek to 1167,76 zł. Oferta nie jest zła, choć można się zastanawiać, czy jest sens kupować smartfon i decydować się na limit transferu do 250 MB miesięcznie.

49,99 miesięcznie i 289 zł za telefon – czyli łącznie 1488,76 zł – zapłacimy w wariancie Super Formuła 4.0 Unlimited 250 MB. Oferta różni się od poprzedniej możliwością korzystania z nielimitowanych minut także do innych sieci.

Możemy jeszcze wypróbować wariant „telefon w Media Markcie i abonament bez telefonu”. W tym przypadku za Formułę 4.0 zapłacimy 29,99 zł miesięcznie. Czas trwania umowy wyniesie nie dwa lata, a 15 miesięcy, więc za całość zapłacimy 1098,95 zł.

Rozwiązanie to wydaje się całkiem korzystne, choć gdyby nie różnica w okresie trwania umowy, kosztowałoby nas tyle samo, co analogiczna opcja w Orange.

Jeśli decydowalibyśmy się na jedną z tych dwóch propozycji, głównym kryterium wyboru byłaby atrakcyjność poszczególnych ofert. Dla modelu LG Spirit warto jednak rozważyć migrację do Plusa – nie ma bowiem tańszego sposobu na zdobycie smartfona wraz z przyzwoitym pakietem usług operatora.

Autor: Michał Puczyński

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)