LG Watch Urbane 2 - pierwsze wrażenia

Do polskich sklepów i moich rąk (a właściwie na moją rękę) trafił najnowszy smartwatch LG, czyli Watch Urbane 2. Już teraz wiem, że to najlepszy smartwatch z Androidem Wear na rynku.

LG Watch Urbane 2 - pierwsze wrażenia
LG

Jedyny w swoim rodzaju

LG Watch Urbane 2 to pierwszy smartwatch z systemem Android Wear, który obsługuje sieć 3G. Tak, pod tylną ścianką obudowy ukryto slot na kartę SIM, dzięki czemu może to być urządzenie całkowicie autonomiczne.

Docenią to chociażby biegacze, którzy będą mogli zostawić telefon w domu nie tracąc kontaktu ze światem i dostępu do muzyki; Watch Urbane 2 może być sparowany bezpośrednio ze słuchawkami Bluetooth.

Do prowadzenia rozmów słuchawki nie są wymagane, bo urządzenie ma wbudowany nie tylko mikrofon, ale i głośnik. Zaskakująco głośny głośnik.

Jakość wykonania jest pierwszorzędna

Całą kopertę oraz klamrę na pasku wykonano z metalu. Nie ma tutaj nawet żadnych plastikowych wstawek w niewidocznych miejscach, przez co dbałość o detale robi wrażenie. Również każdy z trzech przycisków został idealnie osadzony i ma przyjemny skok.

Obraz

Również pod względem wizualnym jest bardzo dobrze. Początkowo obawiałem się, że przez slot na kartę SIM i dużą baterię zegarek będzie przesadnie toporny, ale nie jest. LG Watch Urbane 2 wygląda jak normalny, stylowy zegarek.

Obraz

Znakomity jest również ekran

Okrągły panel ma przekątną o długości 1,38 cala i rekordowej rozdzielczości 480 x 480 pikseli. Zagęszczenie pojedynczych punktów wynosi dzięki temu aż 348 na cal. To bardzo dobry wynik. Obraz jest ostry jak żyleta i nawet najdrobniejsze elementy są czytelne.

Obraz

Jako że jest to ekran wykonany w technologii P-OLED:

  • kąty widzenia są niemal nieskończone;
  • widoczność w pełnym słońcu jest bardzo dobra;
  • zawsze włączony ekran pobiera niewielką porcję energii, bo piksele składające się na czerń pozostają nieaktywne.

Bateria zapowiada się nieźle

Na razie jestem po jednym cyklu użytkowania. Po pierwszym ładowaniu bateria padła po nieco ponad 30 godzinach, przy czym wyświetlacz był przez cały czas włączony. Doba z zapasem przy nieoszczędnym użytkowaniu to dobry wynik.

Oczywiście będę jeszcze monitorował, jak bateria spisuje się z wygaszonym wyświetlaczem.

Zastosowanie trzech przycisków było dobrym pomysłem

Wszystkie klawisze ulokowano na prawej krawędzi koperty.

  • Górny przycisk jest skrótem do listy kontaktów;
  • środkowy przycisk jest skrótem do listy zainstalowanych aplikacji oraz pozwala wygasić ekran;
  • dolny przycisk jest skrótem do monitorującej aktywność aplikacji LG Health.
Obraz

Dodanie dwóch dodatkowych przycisków bardzo ułatwia obsługę zegarka. Przejście do listy kontaktów - w przeciwieństwie do innych smartwatchy z Androidem Wear - nie wymaga odbycia wycieczki po interfejsie.

Jest dobrze

LG Watch Urbane 2 ma wszystko, czego oczekuję od smartwatcha z Androidem Wear. Jest ładny, dobrze wykonany i - dzięki mocnym bebechom - szybki. Ma ponadto głośnik, ułatwiające obsługę guziki i sporą baterię, a dzięki slotowi na kartę SIM może działać autonomicznie. Nieco więcej będę mógł napisać na jego temat wkrótce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (14)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.