Lidl szykuje rewolucję. Chcą zastąpić papier miniaturowymi ekranami

Lidl szykuje rewolucję. Chcą zastąpić papier miniaturowymi ekranami
Źródło zdjęć: © fot. Wikimedia
Klaudia Stawska-Magdziak

28.04.2021 11:18, aktual.: 28.04.2021 11:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lidl rozpoczął właśnie testy nowych elektronicznych cenówek. Obecnie rozwiązanie zostało wprowadzone w jednym sklepie w Poznaniu, ale za kilkanaście miesięcy ekrany mają zastąpić papier we wszystkich sklepach.

Electronic Shelf Label, czyli elektroniczne cenówki wyglądają niemal identycznie jak tradycyjne, papierowe. Dopiero z bliska widać, że są to niewielkie ekrany wyświetlające cenę, kraj pochodzenia oraz inne informacje o produkcie.

Największą zmianą jest jednak niemal natychmiastowa zmiana cen oraz informacji o produkcie, jeżeli będzie taka konieczność. System, który jest połączony z cenówkami zrobi to automatycznie, co będzie dużym ułatwieniem dla pracowników sklepów, którzy zaoszczędzony czas będą mogli przeznaczyć na inne czynności.

To rozwiązanie będzie szczególnie użyteczne w przypadku towarów, których ceny zmieniają się bardzo dynamicznie, np. owoców, warzyw czy pieczywa, gdzie promocje pojawiają się dość regularnie. Lidl Polska zapewnia również, że zmniejszy to ryzyko błędu wynikające z nieprawidłowej informacji na temat kraju pochodzenia czy aktualnej promocji.

Na razie rozwiązanie jest testowane w pierwszym sklepie w Poznaniu, jak wspomnieliśmy na początku. W ciągu kolejnych miesięcy Lidl planuje wprowadzić elektroniczne cenówki także do innych sklepów, a docelowo, do wszystkich 750 obiektów w Polsce.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)