Logitech MX Master 3 z magnetycznym kółkiem. Najlepsze rozwiązanie w historii

Strona głównaLogitech MX Master 3 z magnetycznym kółkiem. Najlepsze rozwiązanie w historii
04.09.2019 12:45
Logitech MX Master 3.
Logitech MX Master 3.
Źródło zdjęć: © allroundpc/Youtube

Za sprawą gier komputerowych myszki z wysokim czujnikiem DPI i dotykowymi przyciskami zyskały większą popularność. Jeśli jednak chodzi o produktywność, myszy z serii MX firmy Logitech nie mają sobie równych. Na rynek trafiło właśnie nowe rozwiązanie - MX Master 3.

Logitech udoskonalił kółko przewijania. Działa ono sprawniej, można je swobodnie obracać i nie powoduje wibracji całej myszki, co zdarzało się w poprzednich modelach.

W przypadku Logitech MX Master 3 zastosowano elektromagnesy zamiast tradycyjnych przekładni. Według producentów wszystko w nowym kółku LogSpech MagSpeed działa niezwykle gładko. Można to porównać do jazdy po dziurach autem wyposażonym w bardzo dobre zawieszenie.

Przy wolnym poruszaniu myszką Logitech wykorzystuje magnesy wewnątrz urządzenia, aby precyzyjnie kontrolować opór koła. Jest to przydatne, kiedy przez długi czas trzeba przewijać obszerne dokumenty. Wówczas dostosowanie prędkości przewijania czy oporu myszki nie wydają się tak błahe.

Liczne ulepszenia

Logitech udoskonalił również kółko przewijania, które znajduje się z boku myszki, dzięki czemu działa płynniej. Firma zmieniła też położenie dwóch bocznych przycisków. Teraz znacznie łatwiej je zidentyfikować i nacisnąć bez konieczności patrzenia na nie.

Wśród zauważalnych ulepszeń należy wymienić wykorzystanie aplikacji Options firmy Logitech, która pozwala na skanowanie komputera w poszukiwaniu zainstalowanych aplikacji, a następnie mapowania najczęściej używanych skrótów na przyciski MX Master 3.

Logitech wymyślił te skróty, analizując najpopularniejsze polecenia używane w poprzednich myszkach MX dla każdego programu, a następnie domyślnie przypisał je do myszki w aplikacji Options.

Aktualnie obsługiwane oprogramowanie obejmuje Excel, PowerPoint, Word, Photoshop, Premiere, Chrome i Microsoft Edge. Logitech planuje dodać obsługę większej liczby aplikacji w przyszłości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)