Lunicycle – z takim sprzętem każdy z nas potrafi jeździć na jednym kole!

Strona głównaLunicycle – z takim sprzętem każdy z nas potrafi jeździć na jednym kole!
22.10.2014 12:26
Lunicycle – z takim sprzętem każdy z nas potrafi jeździć na jednym kole!

Jazda na monocyklu wydaje się trudną sztuką, jednak dzięki wynalazkowi firmy Inventist każdy z nas będzie mógł w prosty sposób opanować jazdę na jednym kole. Pomoże w tym pomysłowe, choć banalnie proste rozwiązanie.

bEUJakOd

Jazda na monocyklu jest jedną z tych aktywności sportowych, które – podobnie jak np. żonglowanie - dobrze wpływają na pracę mózgu. Problem polega na tym, że dla kogoś zaczynającego przygodę z jednym kołem utrzymanie równowagi i ruszenie z miejsca może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Jak sobie z tym poradzić?

Pomocna może okazać się konstrukcja o nazwie Lunicycle, opracowana przez firmę Inventist. Zaproponowany przez nią monocykl różni się od większości znanych sprzętów tego typu. Ważący 2,3 kg gadżet nie dość, że nie ma siodełka, to zwraca uwagę nietypowym sposobem mocowania pedałów, które nie zostały osadzone na wspólnej osi, ale na poprzeczce, umieszczonej na średnicy koła.

lunicycle

No właśnie – koła? Gdy przyjrzymy się uważniej, zobaczymy, że Lunicycle wcale nie jest zwykłym, 20-calowym kołem z pedałami, „koło” ma bowiem kształt elipsy. Jest to celowy zabieg, pozwalający wyeliminować martwy punkt, powstający w sytuacji, gdy nogi użytkownika znajdują się – patrząc z boku – na godzinie szóstej i dwunastej. Kształt elipsy sprawia, że Lunicycle pomaga użytkownikowi pokonać ten punkt, dzięki czemu utrzymanie równowagi jest znacznie łatwiejsze.

bEUJakOf

Ułatwieniem jest również brak siodełka – choć na Lunicycle nie da się siedzieć, to zdaniem twórców tego sprzętu łatwiej dzięki temu utrzymać równowagę, a dodatkowe uchwyty, stabilizujące nogi mają pomóc w kierowaniu i balansowaniu. Utrzymywanie równowagi ma być w tym przypadku znacznie bardziej intuicyjne i przypominać naturalne ruchy, jakie wykonujemy podczas chodzenia.

Projekt trafił już na Kickstartera i - sądząc po tempie zbiórki - prawdopodobnie zostanie sfinansowany. Dla wspierających przewidziano cenę 130 dolarów. Regularna cena po rozpoczęciu produkcji ma wynieść 180 dol.

Udostępnij:
bEUJakOp
Komentarze (5)
bEUJakPb