Mac Classic jako podstawka pod iPada [wideo]

iPada można łączyć z przenośnym iBookiem, ale to jeszcze nie szczyt old-skulu. Prawdziwą gratką dla fanów Apple będzie podstawka dla iPada stworzona z przerobionego Maca Classic.

Mac Classic jako podstawka pod iPada [wideo]
Szymon Adamus

iPada można łączyć z przenośnym iBookiem, ale to jeszcze nie szczyt old-skulu. Prawdziwą gratką dla fanów Apple będzie podstawka dla iPada stworzona z przerobionego Maca Classic.

Najfajniejsze w takich przeróbkach jest to, że każdy z nas może je zrobić bardzo łatwo sam. Wystarczy obudowa starego komputera, trochę pracy ze śrubokrętem i oczywiście brak oporów przed bebeszeniem klasycznych komputerów. Efekt jest jednak wart pozbycia się skrupułów.

Komputer Macintosh Classic, z którego powstała ta przeróbka, wszedł do sprzedaży w październiku 1990 roku. Kosztował wtedy 999 dolarów  i oferował 9-calowy ekran monochromatyczny CRT o rozdzielczości 512 x 342 pikseli, procesor Motorola 68000 8 MHz, 1MB pamięci (2MB w wersji za 1499 dolarów) i dysk o zawrotnej pojemności 40MB. Na pokładzie była też stacja dyskietek 3,5''.

iPad to z kolei ekran 9,7 cala, rozdzielczość 1024x768 pikseli, procesor 1 GHz Apple A4 PoP SoC i 16, 32 lub 64GB na filmu, muzykę i inne multimedia.

To prawdziwe połączenie dwóch epok.

Źródło: Site Hirac

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.