Maniwa - drewaniany supersamochód, który naprawdę jeździ (wideo)

To małe drewniane cudo nie wyszło spod ręki żadnego producenta samochodów. Za jego konstrukcję odpowiedzialna jest firma Sada-Kenbi, na co dzień zajmująca się właśnie drewnem.

Maniwa - drewaniany supersamochód, który naprawdę jeździ
Maniwa - drewaniany supersamochód, który naprawdę jeździ
Marek Maruszczak

08.12.2009 | aktual.: 14.03.2022 09:30

To małe drewniane cudo nie wyszło spod ręki żadnego producenta samochodów. Za jego konstrukcję odpowiedzialna jest firma Sada-Kenbi, na co dzień zajmująca się właśnie drewnem.

W aucie zmieszczą się trzy osoby. Dwójka pasażerów na tylnej ławie, oraz kierowca siedzący przed podobną do motocyklowej kierownicą. W kabinie znalazło się miejsce również dla systemu stereo.

Obraz

Pojazd jest w stanie rozpędzić się do 80km/h. Niewiele jak na supersamochód, ale całkiem sporo jak na drewniane auto. O sportowy wizerunek dbają głównie otwierane do góry drzwi typu gull wing oraz „drapieżna” sylwetka maszyny.

Jeżeli nabraliście już ochoty na drewnianą przejażdżkę, to przygotujcie 44 000 dolarów. Całkiem tanio jak na supersamochód prawda?[block position="inside"]3540[/block]

Źródło: Zuzu Top

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.