Mapa Europy z niemal 290 tysięcy klocków LEGO

No i kolejna ciekawostka dla miłośników LEGO. Tym razem nie jest to żadne urządzenie zbudowane z tych uniwersalnych klocków, ale zajmująca ponad 14 m kw mapa naszego kontynentu.

Euromapa LEGO
Euromapa LEGO
Henryk Tur

30.10.2010 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

No i kolejna ciekawostka dla miłośników LEGO. Tym razem nie jest to żadne urządzenie zbudowane z tych uniwersalnych klocków, ale zajmująca ponad 14 m kw mapa naszego kontynentu.

Wykonanie mapy z 287,8 tysiąca klocków LEGO zajęło ponad sześć miesięcy. Mamy tu nie tylko realistyczne odwzorowanie linii brzegowej kontynentu czy też biegu rzek i położenia gór, ale także i co ciekawsze obiekty, jakie napotkamy podczas europejskich wojaży - od Krzywej Wieży w Pizie po ratusz miejski w Oslo. Kliknijcie tutaj, aby zobaczyć wszystkie. Na zachętę jedno ze zdjęć:

Euromapa LEGO
Euromapa LEGO

Obiektów jest łącznie czterdzieści cztery - oprócz budynków znajduja się tu także okręty (oczywiście z klocków), a także platforma wiertnicza. Autorzy tej niezwykłej mapy to Vanessa Graf, Tanja Kusserow-Kurth, Torsten Scheer, Bruno Kurth i Tobias Reichling. Przyznacie, że należą im się naprawdę duże brawa?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.