Marka Honor prezentuje kolejne innowacje: proces Honghu 818 i wysuwany inteligentny aparat

Strona głównaMarka Honor prezentuje kolejne innowacje: proces Honghu 818 i wysuwany inteligentny aparat
01.08.2019 19:03
George Zhao (szef marki Honor) prezentuje nowe technologie
George Zhao (szef marki Honor) prezentuje nowe technologie
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Szef marki Honor zapowiedział dwa nowe rozwiązania, które jeszcze w tym roku trafić mają do smartfonów chińskiej firmy. Oto, czym firma chce zwrócić uwagę użytkowników.

W tym roku na rynek trafił już kilka interesujących modeli marki należącej do Huaweia, w tym Honor View 20, linia Honor 20 czy Honory 9X i 9X Pro z wysuwanymi aparatami. Chińczycy cały czas pracują jednak nad kolejnymi urządzeniami, a George Zhao (szef Honora) podczas GMIC (Global Mobile Internet Conference) zdradził co nieco na temat nowych rozwiązań firmy.

Honghu 818 ma znacznie usprawnić

Producent z Państwa Środka zapowiedział projekt Honor Sharp Tech, którego celem ma być "jak najlepsze wykorzystanie przełomowych technologii". Pierwszą z nich ma być rozwiązanie Honghu 818, które stworzone zostało przez dział HiSilicon na potrzeby inteligentnych wyświetlaczy (w tym zapewne telewizorów).

Pod nazwą Honghu ukrywa się układ, który ma w inteligentny sposób poprawiać jakość wyświetlanego obrazu. Wykorzystany w nim ma być szereg technologii przetwarzania obrazu, do których należą:

  • Motion Estimate and Motion Compensation (MEMC),
  • High Dynamic Range Imaging (HDR),
  • Super-Resolution (SR),
  • Noise Reduction (NR),
  • Dynamic Contrast Improvement (DCI),
  • Auto Color Management (ACM),
  • Local Dimming (LD).

Nazwy są dość jednoznaczne, więc łatwo stwierdzić, że układ będzie w inteligenty sposób optymalizował wyświetlany obraz. Dotyczy to tak automatycznego dopasowywania kontrastu i kolorów, jak również zmniejszania opóźnień czy gwarantowania lepszej reakcji na dotyk.

Honghu 818 ma być wyposażony w wydajny dekoder multimedialny, dzięki któremu możliwa jest obsługa aparatów z matrycami do 64 Mpix oraz nagrywanie wideo w 8K przy 30 kl/s lub 4K przy 120 kl/s. Układ ma też zagwarantować o wiele szybsze przetwarzanie zdjęć i ich zapisywanie w pamięci urządzenia.

Dodatkowym usprawnieniem w multimedialnym procesorze Honora jest obsługa technologii Histen. To rozwiązanie Huaweia ma poprawiać w sposób inteligentny jakość odtwarzanego dźwięku, m.in. poprzez zmniejszenie zniekształceń. Firma nie zdradza jeszcze pełnej specyfikacji Honghu 818, ale wskazuje, że będzie to ośmiordzeniowa jednostka.

Honor szykuje inteligentny aparat wysuwany

Honghu 818 wykorzystany ma być w rozwiązaniu Honor Vision, które przedstawiane jest jako inteligentny ekran. Ma być on wyposażony w inteligentny aparat typu pop-up, który bazuje na możliwościach nowego układu HiSilicon.

Wykorzystany NPU (Neural Processing Unit) ma znacznie przyspieszyć przetwarzanie algorytmów sztucznej inteligencji. Zagwarantować ma to m.in. precyzyjne działanie funkcji rozpoznawania twarzy. Szczegóły na temat nowych rozwiązań chińskiej firmy zostaną ujawnione w połowie sierpnia 2019 roku, na prezentacji Honor Vision.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)